» “Справи Майдану”: завершено розслідування за підозрою екс-старшого слідчого ГУ МВС у Києві

07 грудень 2022, Середа, 08:09

“Справи Майдану”: завершено розслідування за підозрою екс-старшого слідчого ГУ МВС у Києві

13 Квітня 2020г.
2182458

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно колишнього старшого слідчого районного управління Головного управління МВС України у місті Києві.

Про це повідомляє Резонанс 13 квітня із посиланням на Державне бюро розслідувань.

Слідством встановлено, що упродовж грудня 2013 – лютого 2014 року підозрюваний безпідставно склав і підписав повідомлення про підозру трьом учасникам акцій протесту. Також колишній міліціонер подав до районного суду міста Києва клопотання про обрання відносно потерпілих запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, які судом протиправно задоволено.

Колишній слідчий міліції підозрюється у:

зловживанні владою та службовим становищем (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України);

службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України);

притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднаному з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину, зі штучним створенням доказів та фальсифікацією (ч. 2 ст. 372 Кримінального кодексу України);

незаконному перешкоджанні організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій (ч. 2 ст. 28, ст. 340 Кримінального кодексу України).

Наразі сторона захисту та потерпілі ознайомлюються з матеріалами провадження, після чого обвинувальний акт буде скеровано до суду.