Пенсіонер МВС, якого суд оштафував за відсутність маски у магазині, подав апеляцію - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 18:47

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Пенсіонер МВС, якого суд оштафував за відсутність маски у магазині, подав апеляцію

15 апреля 2020г.

До Сумського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга на постанову Зарічного районного суду міста Сум, якою сумчанина було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення ним правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП, та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 тис грн.

Про це повідомляє Резонанс 15 квітня із посиланням на Судову владу України.

Відповідно до рішення суду першої інстанції чоловіка було визнано винним у тому, що він, перебуваючи у приміщенні продуктового магазину, не вдягнув індивідуальні засоби захисту. Таким чином, сумчанин порушив п. 2а рішення виконавчого комітету СМР №172 від 27.03.2020, який передбачає, що на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади заборонено знаходитися у публічних місцях, громадському транспорті без масок.

Як повідомляв Резонанс 1 квітня, чоловіка, який перебував у магазині «АТБ» без засобів захисту, Зарічний районний суд міста Сум оштрафував на 17 тис грн. Також чоловікові доведеться сплатити і судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. на користь держави.

Пізніше стало відомо його ім‘я - Павло Костенко. Він пенсіонер МВС. За його словами, зараз не працює, і штраф йому оплатити нічим. Місцевим ЗМІ він пояснив, що пішов в магазин без маски, так як їх немає в продажу.

- Суддя каже: треба було пошити. А я ж не швачка! Я не вмію їх шити, я навіть не знаю, як воно шиється. Воно ж від чогось захищати повинно! Не просто шматок ганчірки вирізав, одягнув - все! , -  розповів Костенко. - У мене пенсія 3100, це мені півроку повністю її віддавати. Це просто для мене нереально! Я б пішов і повісився, похорон дешевше.

- Правил карантину дійсно треба дотримуватись. Але присудити 17 тисяч гривень штрафу пересічному покупцеві без медичної маски, який зайшов у продуктовий магазин за буханкою хліба - чи не занадто, - у свою чергу вважає правник Сергей Денисенко.

Юрист обурився у соцмережі Facebook: "Це що, власник магазину чи службова особа, які не забезпечили персонал масками та іншими засобами захисту? Геть сумно. На території Сумської громади".