13 квітень 2024, Субота, 16:59

Справу «чорної бухгалтерії» можна вважати «похованою»

9 Червня 2017г.
3c48f59eb001fba7d359bce56fd850d2

Хочу висловитися стосовно заяви САП щодо зупинення слідства у справі «чорної бухгалтерії» партії регіонів в частині, в якій фігурує голова Центральної виборчої комісії Охендовський М.В., та передачі матеріалів «чорної бухгалтерії» до ГПУ для подальшого розслідування

Справа «чорної бухгалтерії» Партії регіонів є небезпечною не лише для влади Януковича, але і для нинішньої влади. Я вже неодноразово говорив про те, що матеріали «чорної бухгалтерії» ПР свідчать про «пуповинний» зв'язок представників колишньої і нинішньої влади. Розслідування цієї справи давало шанс розірвати цей зв'язок. Я також передбачав, що будуть зроблені неймовірні зусилля, щоб зберегти цей зв'язок шляхом «поховання» цієї справи.

Останні події, які відбуваються в Україні, свідчать, що нинішня влада не лише не розірвала зв'язок з попередньою, а навпаки - усіляко його укріплює.

Саме у цьому контексті слід, на мій погляд, розглядати те, що відбувається з справою «чорної бухгалтерії». Припускаю, що це, зокрема, може бути результатом тих стратегічних домовленостей між діючою владою і Опоблоком, про які багато говорять сьогодні експерти та ЗМІ.

Я не розумію того, як цю справу НАБУ і САП могли повністю передати до ГПУ. Адже корупційні злочини, вчинені високопосадовцями, - це виключна підслідність НАБУ. Передача цієї справи до ГПУ означає, що вона попадає під політичний контроль і тепер її розслідування здійснюватиметься під істотним політичним впливом. Адже ГПУ (і це майже загальновизнано) є політично залежним органом. Долю справи стосовно голови ЦВК так само легко передбачити. Призупинення її розслідування - це сигнал. А взагалі справу «чорної бухгалтерії» ПР можна вважати в основі своїй уже «похованою».

Прикро, що в процес «поховання» цієї справи (а це найважливіша справа про корупцію в Україні) втягнуті нові антикорупційні органи, на які суспільство покладало свої надії в очищенні влади. Сьогодні вже твердо можна сказати, що ніякого очищення не буде. Безперечно, легше і вигідніше (у всіх відношеннях) розслідувати «піарні» справи, ніж підірвати основу політичної корупції, ніж притягнути до відповідальності тих, хто розібрав і»добив до ручки» державу. Тепер вони можуть почувати спокійно і продовжувати свої чорні справи, насміхаючись над тими, хто поклав голову на Майдані і гине сьогодні на Сході.

Джерело

«ДЕЛА ОХЕНДОВСКОГО» УЖЕ НЕ СУЩЕСТВУЕТ

168972
Віктор Трепак Заступник Генерального прокурора, колишній перший заступник Голови СБУ – начальник Головного Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБ України, кандидат юридичних наук