» Справу ексрозвідника Семочка передали до ДБР

02 лютий 2023, Четвер, 12:28

Справу ексрозвідника Семочка передали до ДБР

29 Жовтня 2019г.
Семочко

Державне бюро розслідувань почало розслідування проти колишнього першого заступника глави Служби зовнішньої розвідки та екс-начальника управління Служби безпеки України в Києві та області Сергія Семочка.

Про це йдеться у відповіді СБУ на запит Українських Новин, передає Резонанс 29 жовтня 2019 року.

16 жовтня 2018 року слідчі СБУ відкрили кримінальне провадження за фактом можливої державної зради Семочка, так як контррозвідка виявила у його дружини російське громадянство.

В подальшому, Генеральна прокуратура забрала цю справу у Служби безпеки України і передала її в ДБР.

"Згідно з постановою заступника Генерального прокуратура для здійснення подальшого досудового розслідування матеріали вказаного Вами кримінального провадження спрямовані до Державного бюро розслідувань", - сказано у відповіді на запит.

У жовтні поточного року Держбюро активізувало розслідування справи проти Семочка.

При цьому ДБР об'єднало матеріали провадження про держзраду і матеріали справи про можливу причетність Семочка, який очолював Головне управління контррозвідувального захисту економіки СБУ, до призупинення процедури держзакупівель перитонеального діалізу для тяжкохворих пацієнтів.

У середині жовтня слідчі бюро за рішенням суду отримали доступ до документів, які свідчать про втручання управління контррозвідувального захисту економіки СБУ в процедуру держзакупівлі препаратів для діалізу.

Як повідомляли Українські Новини, 12 квітня колишній Президент Петро Порошенко звільнив екс-першого заступника глави Служби зовнішньої розвідки Семочка.

Раніше контррозвідка Служби безпеки України підтвердила наявність російського громадянства у цивільної дружини Семочка.

16 жовтня 2018 року СБУ почала розслідування щодо Семочка по справі про держзраду.