28 березень 2024, Четвер, 17:14

Позов щодо декларування Ситником землі у Криму ОАСК розгляне за спрощеною процедурою

20 Листопада 2018г.
29966213807 E5c1fe1f60 Z

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом ТОВ "Юридична компанія "Студія права" до директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника про визнання протиправним невнесення до декларацій продажу земельної ділянки в Криму. Відповідне рішення ухвалив суддя ОАСК Віталій Амельохін 8 листопада 2018 року. Справу розглядатимуть за правилами спрощеного позовного провадження. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Позивач, зокрема, попросив суд визнати протиправною бездіяльність директора НАБУ через неподання ним щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015-2017 рр із "достовірними відомостями про право власності на земельну ділянку площею 0,0416га. цільове призначення: для індивідуального садівництва". А також неподання ним щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, "із достовірними відомостями про отриманий ним та членом його сім'ї ОСОБА_2 дохід у сумі 900000 рублів, що згідно офіційного курсу Національного банку України гривні до іноземної валюти станом на 01.08.2017р., складало 387414,00грн".

ОАСК не знайшов "підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України на стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі". Також суд встановив, що позивачем "пред'явлено вимогу, яка згідно ч. 6 ст. 12 КАС України належить до справ незначної складності (п. 20 ч. 1 ст. 4; ч. 2 ст. 12 КАС України) та у відповідності до ч. 1 ст. 257, ч. 5 ст. 262 КАС України підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження". Тобто без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Крім цього суд залучив до участі у справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Національне антикорупційне бюро України та Національне агентство з питань запобігання корупції.

ТЕЩА СИТНИКА: ХОХЛИ ВСІХ НЕНАВИДЯТЬ. ПОРОШЕНКО – КРОВОПИВЦЯ

Директор НАБУ Артем Ситник у свою чергу заявляє, що не отримував гроші за продану дружиною ділянку в окупованому Криму і припинить її декларувати, коли операція відбудеться за українським законодавством. Про це Артем Ситник розповів theБабелю. Він пояснив, що в січні 2015 року, ще до його призначення, вони з дружиною розуміли, що їздити в Крим і розпоряджатися землею вони не зможуть. «Тому моя дружина в українського нотаріуса зробила довіреність на знайому, щоб та розпоряджалася землею. Я в січні 2015 року дав свою згоду як член подружжя. Після того донині юридично значущих дій ні я, ні дружина не вчиняли», — сказав Ситник. Він наголосив, що з того часу цю кримську землю його дружина не контролювала.

Однак директор НАБУ заявив, що і далі вказуватиме цю ділянку в своїй декларації, бо за українським законодавством вона не продана і грошей за неї вони не отримували.

«В декларацію я ставив і буду ставити ділянку до того часу, доки вона не буде переоформлена за українським законодавством, бо за українським законодавством вона не продана. Доходу ні я, ні моя дружина від продажу землі не отримали з 2015 року. Я не виключаю, що після того, як продаж цієї землі буде оформлений за українським законодавством і ми отримаємо дохід від нього, вони будуть у декларації. Поки ні того, ні іншого не сталося», — сказав Ситник.

ЗЕМЕЛЬНА АФЕРА АРТЕМА СИТНИКА