» Справу суддів ОАСК передають підлеглим Баканова

30 червень 2022, Четвер, 22:43

Справу суддів ОАСК передають підлеглим Баканова

27 Вересня 2019г.
52b1f3a-c52c2b2----------

Найближчим часом до Служби безпеки на дорозслідування буде направлена кримінальна справа відносно суддів Окружного адмінсуду Києва, які підозрюються у втручанні у роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Про це у коментарі журналістам повідомив директор НАБУ Артем Ситник, передає Укрінформ. Про це пише Резонанс 27 вересня 2019 року.

«Було оголошено підозри (суддям ОАСК - ред.), але, на жаль, на сьогодні справа не в НАБУ. Тому прогнозувати, як розвиватимуться події, мені важко. Наскільки я знаю, справа буде передана до Центрального апарату СБУ, бо було моє письмове звернення до генерального прокурора з приводу того, щоб не передавати у ДБР у зв’язку з тим, що у плівках фігурують працівники ДБР», - сказав він.

Ситник додав, що у нього була розмова, що після зміни слідчого підрозділу у цій справі у слідчу групу будуть включені детективи НАБУ. «Тоді ми будемо далі розвивати цю тему, бо те, що ми показали, це відносно невелика частина того, що було там написано», - додав Ситник.

СУМНІ РОКОВИНИ (ДО ЧЕТВЕРТОЇ РІЧНИЦІ ПОЧАТКУ РОБОТИ НАБУ)

Як інформував Резонанс, 31 липня 2019 року до Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя від суддів окружного адміністративного суду міста Києва Арсірія Р.О., Келеберди В.І., Погрібніченка І.М., Шулежка В.П., Амельохіна В.В., Клименчук Н.М., Кузьменка В.А., Огурцова О.П., Кузьменко А.І., Літвінової А.В. та Вовка П.В., які вважають, що дії та заяви керівництва Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України становлять загрозу незалежності судової системи України та є посяганням на її безсторонність та неупередженість.

На думку суддів, внаслідок дій представників вказаних правоохоронних органів не лише проведено обшук у приміщеннях, які не визначені ухвалою слідчого судді від 25 липня 2019 року, але й фактично паралізовано роботу суду 26 липня 2019 року, що мало наслідком масове зняття з розгляду адміністративних справ, призначених на цей день, неможливість здійснення прийому вхідної кореспонденції суду та її опрацювання у встановленому законом порядку.

Крім того, судді Арсірій Р.О. та Погрібніченко О.М. подали до Державного бюро розслідувань заяву про вчинення кримінального правопорушення в порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України за фактом вчинення протиправних дій співробітниками Управління спеціальних розслідувань ГПУ та НАБУ.

ПОПРИ ДОДАТКОВЕ ПОЯСНЕННЯ ГПУ У ПРАВНИКІВ ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ ЩОДО ОБШУКІВ У ОАСК

За даними правоохоронців, 26 липня 2019 року детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ здійснили санкціоновані слідчі дії у приміщеннях Окружного адміністративного суду міста Києва та Суворовського районного суду м.Одеси в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК. Про це поінформувала прес-служба Національного антикорупційного бюро.

Слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Мета цих дій — уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання, встановленого законом для служителів Феміди.

У СПРАВІ ОАСК СИТНИК ТА ГОРБАТЮК ПЕРЕСЛІДУВАЛИ ВЛАСНІ ІНТЕРЕСИ, — АДВОКАТ