Сполучені Штати Америки не мають наміру надсилати свої війська для забезпечення можливого перемир’я у збройному конфлікті між Україною та росією. Цю інформацію 11 лютого в німецькому Штутгарті підтвердив міністр оборони США Піт Геґсет.
Про це розповідає Резонанс
«США не мають наміру надсилати війська в Україну», – зазначив він, підкресливши важливість того, щоб європейські держави спершу укріпили власні збройні сили. За його словами, лише після цього США зможуть надати підтримку своїм союзникам в Європі.
Витрати на оборону та військова допомога
Геґсет також згадав, що колишній президент США Дональд Трамп примусив більшість союзників по НАТО підвищити витрати на оборону до 2% від валового внутрішнього продукту, зазначаючи, що тепер він наполягає на ще вищих показниках.
Раніше видання The New York Times повідомило, що питання про відправку європейських миротворців в Україну стане одним із ключових тем на Мюнхенській конференції з безпеки. Деякі європейські країни, включно з Балтійськими державами, Францією та Великою Британією, висловили готовність обговорити можливість включення частини своїх збройних сил до складу сил в Україні. Проте, високопосадовці Німеччини вважають цю пропозицію передчасною.
Гарантії безпеки і військова підтримка
Президент України Володимир Зеленський заявив про готовність до серйозних переговорів щодо угоди про припинення війни, якщо союзники нададуть реальні гарантії безпеки, а не лише запевнення. Як зазначає NYT, з посиланням на європейського високопосадовця, Європа не спроможна запропонувати 200 тисяч військовослужбовців, які озвучив Зеленський. Будь-який військовий контингент потребуватиме американської підтримки, адже без цього вони будуть вразливими до російських дій, спрямованих на підрив політичної та військової довіри до альянсу.
Навіть скромніше число – 40 000 європейських солдатів – може виявитися важкою метою для континенту, який стикається з повільним економічним зростанням, нестачею військових ресурсів та необхідністю підвищення військових витрат для власного захисту. Це, швидше за все, не забезпечить достатнього стримування росії, підкреслюють журналісти.