19 березень 2024, Вівторок, 16:00

Стали відомі деталі позову Офісу Генпрокурора до ОАСК

1 Липня 2020г.
Img 5076 2(1)

Офісом Генерального прокурора пред’явлено позов до Кабміну  про зобов’язання розробити порядок збереження майна дітей – сиріт, який усупереч вимог закону так і не розроблений урядом упродовж 10 років. Наразі позов перебуває на розгляді у Окружному адміністративному суді Києва.

Про це пише Резонанс 1 липня із посиланням на джерела у судовій владі.

ДО ОАСК НАДІЙШОВ ПОЗОВ ЩОДО ЖИТЛОВИХ ПРАВ СИРІТ

За даними ОГП, із березня  2020 року прокуратурою активізовано роботу щодо реагування на порушення у сфері забезпеченні житлом дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Наразі понад 27 тисяч таких дітей перебувають на квартирному обліку для поліпшення житлових умов. З державного бюджету щорічно виділяються значні суми на вказані потреби (у 2020 - 717,7 млн.грн.), однак при їх використанні допускаються числені порушення.

Прокурорами розпочато досудове розслідування у 28 кримінальних провадженнях за фактами розтрати та підготовлено позови на суму 12,3 млн. грн.

Водночас з метою системного вирішення вказаних питань ОГП 22 червня пред’явлено позов до КМУ.

Так, згідно зі ст. 25 Закону України «Про охорону дитинства» (у редакції від 01.07.2010) діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, мають право на особливий захист і допомогу з боку держави. У разі передачі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку чи піклування, влаштування в будинки дитини, дитячі будинки, школи-інтернати, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї жиле приміщення, в якому вони проживали, зберігається за дітьми протягом усього часу перебування їх в цих закладах, у опікунів чи піклувальників, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї незалежно від того, чи проживають у жилому приміщенні, з якого вибули діти, інші члени сім’ї. Порядок збереження і передачі в оренду жилого приміщення та іншого майна дитини затверджується Кабінетом Міністрів України.

Також ст. 32 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» (у редакції від 01.07.2010) містить аналогічну норму про збереження за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, а також особами з їх числа права на житло, в якому вони проживали з батьками, рідними до встановлення опіки, піклування, влаштування в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, у порядку, встановленому урядом.

З метою досудового врегулювання спору Офісом Генерального прокурора 17.04.2020 до Кабінету Міністрів України, Мінсоцполітики та Мінрегіону направлено листи з пропозицією вирішити питання про прийняття відповідного нормативного акта.

Однак, і досі порядку збереження майна та житлових приміщень дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не розроблено та не затверджено, що перешкоджає належному забезпеченню реалізації житлових та майнових прав дітей указаних категорій.