» Стало відомо, кого з суддів Нацполіція викрила у порушенні антикорупційного законодавства

01 грудень 2022, Четвер, 08:31

Стало відомо, кого з суддів Нацполіція викрила у порушенні антикорупційного законодавства

17 Червня 2020г.
Снимок экрана 2020-06-17 в 16.40.42

Двох суддів викрито у порушенні антикорупційного законодавства. Вони несвоєчасно повідомили НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Про це пише Резонанс 17 червня із посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

За офіційними даними, за порушення вимог закону на суддів Господарського суду міста Києва та Уманського міськрайонного суду Черкаської області складені протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Поліцейські з’ясували, що судді несвоєчасно повідомили Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані. Так, суддя Господарського суду міста Києва у 2018 році придбала житловий будинок та земельну ділянку, вартість яких перевищує 50 прожиткових мінімумів. Крім того, вона отримала подарунок від неблизької особи у грошовій формі. Про факт набуття у власність нерухомості суддя, відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції», повинна була повідомити НАЗК у встановлений строк. Однак цього не зробила, а одержувати подарунок - взагалі не мала право від даної особи.

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області також у визначений законодавцем термін не повідомила про отримання у 2018 році доходу, який перевищує 50 прожиткових мінімумів.

Інформацію про вчинення суддями адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, були скеровані до Національного агентства, на підставі якої стосовно суддів складені протоколи. А саме три протоколи стосовно судді Господарського суду міста Києва - два протоколи за ч. 2 ст. 172-6 (Порушення вимог фінансового контролю) Кодексу України про адміністративні правопорушення та один - за ч. 1 ст. 172-5 (Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків) стосовно судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області - ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Наразі матеріали знаходяться на розгляді в суді.

Як стало відомо Резонансу з джерел, наближених до судової влади, зокрема, йдеться про суддю Господарського суду Києва - Ганну Бондаренко.

ЗМІ писали, що за даними декларацій за 2015 рік, вона зайняла друге місце (з кількістю готівки – 13,12 млн грн) в топ-10 суддів з найбільшою кількістю готівкових коштів.

СУДДЯ ГОСПСУДУ ПОЯСНЮЄ МІЛЬЙОНИ ГОТІВКОЮ У ДЕКЛАРАЦІЇ — БІЗНЕСОМ ЧОЛОВІКА

У свою чергу суддя Бондаренко у соціальній мережі пояснила походження понад 13 млн грн у її декларації. У Facebook вона написала: «Гроші задекларовано моїм чоловіком плюс фінансові зобов’язання майже на ту саму суму його ж. Він ніколи не був держслужбовцем. Бізнес його «накрився» після окупації Криму, частину коштів вдалося вивести, частину позичили партнери». Суддя Бондаренко підкреслила, що вона одружилася 2015 року, тому «раніше не декларувала ці суми».

Коментуючи розслідування «Резонансу» «WHO ARE YOU, MISTER EMETC?». ЧАСТИНА 1. МОРАЛЬНА суддя Бондаренко також підкреслила, що «спілкувалася з паном Ємцем тільки на публічних заходах, з часів навчання в Університеті (5 курс) погано його пам’ятаю».

2018 року суддя суддя Бондаренко підтвердила відповідність займаній посаді.

Резонанс звернувся до судді з проханням прокоментувати адмінпротокол від Нацполіції.