Головна Новини Стармер і Шольц обговорили посилення позицій України на переговорах

Стармер і Шольц обговорили посилення позицій України на переговорах

Під час зустрічі 2 лютого прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та канцлер Німеччини Олаф Шольц акцентували увагу на актуальних питаннях, що стосуються ситуації в Україні. Лідери обговорили необхідність зміцнення оборонного виробництва в Європі, що стало особливо важливим у контексті війни, розв’язаної росією проти України. Це повідомлення поширила пресслужба британського уряду.

Про це розповідає Резонанс

Забезпечення сильної позиції для України

Стармер підкреслив, що Україні необхідно забезпечити «найсильнішу позицію в найближчі місяці», що дозволить досягти мирної угоди про припинення війни на вигідних умовах. Він наголосив, що будь-яка угода повинна бути укладена за допомогою сили, зокрема у військовій сфері.

Важливість координації оборонного виробництва

Лідери країн погодились, що «повномасштабне вторгнення росії в Україну підкреслило важливість розширення і координації оборонного виробництва в Європі». Прем’єр-міністр також надав оновлену інформацію про Стратегічний оборонний огляд, який буде опублікований пізніше цього року. Він зазначив, що до цього огляду будуть включені уроки, отримані в Україні, а також необхідність адаптації до нових викликів агресії росії та дій Путіна в Європі.

Нагадаємо, що 22 січня Олаф Шольц в інтерв’ю німецькому виданню Rheinische Post зазначив, що союзники незабаром обговорять гарантії безпеки для України після завершення війни. Водночас британські ЗМІ повідомили, що Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон розглядали можливість відправлення британських і французьких солдатів до України в якості миротворців у разі укладання угоди про припинення війни.

Емманюель Макрон вперше висловив ідею про можливість направлення європейських військ в Україну ще наприкінці лютого 2024 року, проте тоді вона не отримала підтримки серед країн-партнерів. Президент України Володимир Зеленський уточнив, що кількість миротворців, які можуть бути затребувані для запобігання новому нападу росії, залежатиме від чисельності української армії. Він підкреслив, що миротворчий контингент може стати корисним, але лише за умови «якщо буде воля інших країн», і не варто розглядати цю ініціативу «як чисто європейську, без США».

Перегляди: 40

Читайте також