Головна Суспільство Статус окупованих територій залишається ключовою проблемою для України

Статус окупованих територій залишається ключовою проблемою для України

Статус українських регіонів, які перебувають під російською окупацією, є центральною проблемою у врегулюванні конфлікту в Україні. Про це заявив спеціальний представник президента США Стівен Віткофф під час інтерв’ю з журналістом Такером Карлсоном.

Про це розповідає Резонанс

«Я думаю, що найбільшою проблемою в цьому конфлікті є так звані чотири регіони: Донбас, Крим, ви знаєте назви – Луганськ і два інших. Це російськомовні регіони, там були проведені референдуми, на яких переважна більшість людей висловила бажання бути під контролем Росії. Я думаю, що це ключове питання в конфлікті», – зазначив Віткофф.

Віткофф підкреслив, що ці території фактично контролюються росією, і основне питання полягає у визнанні ними міжнародним співтовариством як російських. Він зазначив, що це питання є важливим з точки зору конституційних аспектів України, адже потрібно розуміти, на що країна може піти в переговорах про території.

«Це слон у кімнаті. Це конституційні питання всередині України щодо того, на що вони можуть поступитися, коли йдеться про відмову від територій. Росіяни де-факто контролюють ці території. Питання в тому, чи визнає світ, що це російські території? Чи зможе Зеленський вижити політично, якщо визнає це? Це і є центральним питанням конфлікту. Абсолютно», – вважає він.

Референдуми та міжнародна реакція

У вересні 2022 року росія провела референдуми на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Ці голосування проходили під контролем російських військ, без міжнародного спостереження і супроводжувалися численними повідомленнями про примус і фальсифікації. Міжнародна спільнота, включаючи ООН та ЄС, визнала ці референдуми незаконними.

У 2014 році росія також провела референдуми в Криму та частині Донбасу, результати яких не були визнані Україною і міжнародним співтовариством.

Переговори щодо припинення бойових дій

Віткофф також зазначив, що метою поточних переговорів між США, Україною та росією є досягнення 30-денного припинення вогню. За його словами, під час цього періоду сторони планують обговорити умови для повного завершення війни.

Президент України Володимир Зеленський анонсував, що незабаром відбудеться зустріч делегацій України та США в Саудівській Аравії, присвячена обговоренню технічних аспектів часткового припинення вогню.

Водночас заплановані переговори між делегаціями росії та США, що відбудуться в Ер-Ріяді. Увечері 18 березня лідери США та росії провели телефонні переговори, під час яких було обговорено етапи переходу до миру, включаючи «енергетичне й інфраструктурне припинення вогню».

Перегляди: 24

Читайте також