19 липень 2024, П'ятниця, 12:06

Йдеться про встановлення монопольного контролю за суддями та судами в Україні, – Ставнійчук щодо судової реформи Саакашвілі

29 Липня 2020г.
Йдеться про встановлення монопольного контролю за суддями та судами в Україні, – Ставнійчук   щодо судової реформи Саакашвілі

Член Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) від України (2007-2013 рр.), заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Марина Ставнійчук висловилась щодо нового бачення судової реформи, яку презентував 28 липня 2020 року Міхеїл Саакашвілі.

Про це повідомляє Резонанс 29 липня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Дореформувалися до ручки. Послухала і подивилася Саакашвілі. Багатоходовка по насадженню нам іншої системи права-англосаксонської. Це квінтесенція!

І крім того, йдеться про встановлення монопольного контролю за суддями та судами в Україні. Від фінансування до притягнення до відповідальності - все в одних руках, в монополії!

Разом з тим, він, безперечно, маючи досвід, все ж розуміючи проблеми загалом, чітко грає на больових точках.

Я усі ці роки писала про проблеми КСУ. Заполітизованість і боязнь, не додержання строків розгляду справ, бажання догодити тій чи іншій владі, відсутність розуміння базових речей у праві, його верховенстві... Догралися!

Вони таки почнуть розправлятися з важливою конституційною інституцією через недогляд сьогоднішніх і попередніх суддів КСУ. Привід же є. А наслідки ніхто не аналізує. З власного досвіду роботи у якості експерта від Венеційської комісії у Киргизії скажу, це ні до чого доброго не приведе. Просто знищиться конституційна юстиція! Цього допустити не можна.

Як і не можна допустити знищення адміністративної юстиції в Украіні! Знову, вкотре і вкотре закликаю суддів і фахове середовище до серйозного осмислення усього, що відбувається, переосмислення власної діяльності кожного і усієі системи разом.

Дуже відповідальний момент! Дуже! Не розуміти цього, це значить не розуміти нічого у власній державі!

Віддати її на поталу іноземним гідбридним загарбникам під гарними лозунгами і обгортками. Вони почали, вони послідовні. Мають завершити згортання проекту Україна.

Не дамо! Це останній шанс!

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.