» Поліція слідкуватиме за порушенням обмежувальних заходів через коронавірус

07 грудень 2022, Середа, 08:12

Поліція слідкуватиме за порушенням обмежувальних заходів через коронавірус

11 Березня 2020г.
1583329047-496

За порушення обмежувальних заходів, введених у Києві у зв'язку з коронавірусом, загрожуватиме адміністративна і кримінальна відповідальність. Дотримання правил контролюватиме поліція, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, пише Резонанс 11 березня із посиланням на Лівий берег.

Тимчасові заходи є обов'язковими для усіх установ, незалежно від їх форм власності. За словами Поворозника, рішення обмежити масові заходи і закрити навчальні заклади продиктовано ситуацією з поширенням коронавірусу у Європі.

Відзначається, що у будь-якому заході на час дії обмежень зможуть брати участь не більше ніж 60 осіб. Транспорт заборони не торкнуться.

"Транспорт дезінфікується двічі у день. За необхідності будемо дезінфікувати частіше", - сказав Поворозник.

У пресслужбі поліції Києва у коментарі LB.ua повідомили, що притягнути порушників до відповідальності можна за статтею 325 Кримінального кодексу - порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Санкція статті передбачає штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Ті самі дії, які призвели до загибелі людей або до інших тяжких наслідків, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

До дисциплінарної відповідальності можна притягнути за ст. 45 закону "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

Нагадаємо, з 12 березня у Києві вводять профілактичні заходидля запобігання поширенню коронавірусу SARS-CoV-2. Зокрема, буде тимчасово обмежений освітній процес у закладах загальної та вищої освіти, у дитячих садах, у художніх, спортивних школах.

Буде обмежено проведення концертів, конференцій, кіносеансів та інших заходів. Закритими будуть і розважальні центри і розважальні зони у шопінг молах.

Тим часом поліція Чернівецької області повідомляє, що притягнула до адмінвідповідальності місцеву жительку, яка, спілкуючись із журналістами, поширила хибну інформацію про COVID-19.

«59-річна чернівчанка брала активну участь у зібранні мешканців одного з багатоквартирних будинків у Чернівцях. Не володіючи достовірними фактами про вказане захворювання, жінка поширила неправдиві дані через засоби масової інформації. Такі дії могли призвести до соціальної напруги, порушення громадського порядку та інших негативних наслідків», – йдеться в повідомленні.

У поліції уточнили, що за такі дії передбачена адміністративна відповідальність. Щодо жінки склали адміністративний протокол за ознаками статті 173-1(Поширювання неправдивих чуток) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У поліції нагадали громадянам "про неприпустимість проявів цькування та дискримінації". Та закликали бути толерантними та поважати права інших людей.