18 липень 2024, Четвер, 23:38

Столтенберґ уточнив свою заяву щодо ядерної зброї: йдеться про модернізацію

18 Червня 2024г.


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ уточнив свою попередню заяву щодо ядерної зброї, зазначивши, що йдеться лише про модернізацію, а не про збільшення її кількості.

«Немає планів щодо збільшення кількості озброєння. Те, що ми робимо, полягає в тому, що ми замінюємо застарілі літаки новими сучасними літаками п’ятого покоління, і США модернізують озброєння. Це модернізація засобів ядерного стримування, яке є вже багато років. Нічого нового немає, це те, про що ми вже давно говорили», – сказав Столтенберґ у понеділок у Вашингтоні після зустрічі з президентом США Джо Байденом.

Напередодні Єнс Столтенберґ заявив, що в альянсі обговорюють можливість вилучення частини ядерних ракет зі сховищ і перевести їх у режим готовності через зростання загроз з боку Росії та Китаю. На його думку, альянс має надіслати «прямий сигнал» своїм супротивникам за допомогою ядерного арсеналу.

У Кремлі цю заяву назвали «черговим нагнітанням напруженості».

Читайте також: ISW: Росія «брязкає ядерною зброєю», щоб вплинути на політичні дискусії на заході

Президент Росії Володимир Путін, виступаючи на Петербурзькому економічному форумі та коментуючи війну в Україні, нагадав, що в російській ядерній доктрині йдеться, що застосування ядерної зброї можливе в разі загрози суверенітету та територіальній цілісності країни. На його думку, такий момент ще «не настав». При цьому він допустив внесення змін до цієї доктрини. За кілька днів заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що Росія може змінити базові документи у сфері ядерного стримування через «неприйнятні та ескалаційні» дії Заходу.