» Суд арештував 100% акцій заводу “Більшовик” – ДБР

26 березень 2023, Неділя, 12:47

Суд арештував 100% акцій заводу “Більшовик” – ДБР

13 Січня 2022г.


КИЇВ. 13 січня. Резонанс. Слідчий суддя наклав арешт на 100% акцій Першого київського машинобудівного заводу ("Більшовик"). Про це повідомили у ДБР, передає Резонанс.

Цитата

"Державне бюро розслідувань розслідує кримінальне провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації Першого київського машинобудівного заводу 27 жовтня 2021 року (до 2018 року завод "Більшовик"). Наразі слідчі ДБР встановлюють усі обставини незаконного відчуження вказаного заводу з державної власності за заниженою вартістю. Це завдало економічних збитків державним інтересам", — ідеться у повідомленні.

Деталі

Експертиза встановила, що звіт про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло негативно вплинути на достовірність такої оцінки.

11 січня 2022 року слідчий суддя, за клопотанням сторони обвинувачення, наклав арешт на 100 % статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу з метою збереження вказаного речового доказу. Досудове розслідування триває.

Кримінальне провадження розпочато за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо

У грудні 2020 року уряд запропонував Верховній Раді розблокувати велику приватизацію у 2021 році.

Уряд запропонував ВР зняти обмеження на продаж низки об’єктів — це 5 теплоелектроцентралей, три обленерго, підприємсто “Більшовик”, Одеський припортовий завод, Об’єднана гірнично-хімічна компанія, “Президент готель”.

Велику приватизацію розблокували з 1 травня 2021 року.