» Суд наклав арешти на 65 літаків, які незаконно літають до Криму

07 грудень 2022, Середа, 11:06

Суд наклав арешти на 65 літаків, які незаконно літають до Криму

10 Вересня 2020г.
aeroport_simferopol-ural_airlines-730x380

За клопотанням прокуратури АРК та Головного управління СБУ в АРК Херсонський міський суд наклав арешти на 65 літаків кількох російських авіакомпаній, які незаконно літають до окупованого Криму, повітряний простір над яким був закритий Україною для міжнародних польотів у 2014 році. З них 40 літаків належать авіакомпанії S7 Airlines (ВАТ «Авіакомпанія «Сибирь»), другої найбільшої в Росії після «Аерофлоту».

Про це повідомляє Резонанс 10 вересня із посиланням на Центр журналістських розслідувань.

У прокуратурі нагадали, що під її процесуальним керівництвом главк СБУ в АРК розслідує кримінальне провадження за фактами порушення службовими особами іноземних авіакомпаній правил міжнародних польотів і порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (ч. 2 ст.332-1, ст.334 та ч.1 ст.111 КК України).

«Починаючи з березня 2014 року, Україна закрила повітряний простір над окупованим півостровом Крим у зв’язку з неможливістю здійснювати нагляд за безпекою польотів при організації повітряного руху, а також гарантування безпеки польотів. Офіційно припинено функціонування всіх аеропортів окупованої території півострова. Незважаючи на це, наразі встановлено близько 40 російських авіакомпаній, які здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України», – зазначили у відомстві.

У зв’язку з цим, прокуратура АРК спільно з ГУ СБУ в АРК звернулась до суду з клопотаннями про накладення арешту на літаки деяких російських авіакомпаній, що порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів та правила міжнародних польотів.

«Наразі арештовано 65 повітряних суден-порушників», – повідомили у відомстві.

Як повідомлялось, прокуратура АРК спільно з Головним управлінням СБУ в АРК повідомили про підозру пілоту однієї з російських авіакомпаній, яка здійснювала незаконні польоти до окупованого Криму.

Державіаслужба України з початку 2016 року винесла понад 114 тисяч постанов про фінансові санкції щодо авіакомпаній-порушників, які незаконно літали до окупованого Криму.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.