Суд не покарав лікарку за начебто поширення чуток у Facebook - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

07 июнь 2020, Воскресенье, 06:17

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Суд не покарав лікарку за начебто поширення чуток у Facebook

22 мая 2020г.

Шаргородський районний суд Вінницької області закрив справу про поширення неправдивих чуток через відсутність складу адміністративного правопорушення.

Про це повідомляє Резонанс 22 травня із посиланням на "Судового репортера".

20 березня жінка начебто поширила у Фейсбуці неправдиві чутки щодо забезпечення засобами індивідуального захисту місцевих лікарень та звільнення медичного персоналу.

Управління СБУ у Вінницькій області зафіксувало цей запис і звернулось до поліції. У подальшому інспектор поліції склав протокол і спробував притягнути особу до відповідальності.

Жінка пояснила, що того дня в групі «Підслухано Шаргород» учасниця групи написала, що у Жмеринській Центральній районній лікарні звільнилося 10 працівників інфекційного відділення, тоді вона сама відреагувала дописом, що, за її даними, звільнилося 16 працівників, оскільки вона перед цим спілкувалася з сестрою, яка раніше працювала у Жмеринській лікарні і остання їй розповіла про про звільнення працівників і відсутність захисних костюмів. Тому жінка наголошувала, що коментувала вже поширену інформацію, а не повідомляла її.

З рішення суду вбачається, що так звана порушниця сама працює лікарем у Шаргородській районній лікарні.

Суду в якості доказів надано протокол про адміністративне правопорушення, ксерокопію повідомлення УСБУ у Вінницькій області, роздруківку з сайту Facebook, рапорт інспектора поліції. Але суддя зауважив, що ксерокопії поганої якості, не завірені належним чином, не зрозуміло з якого обсягу інформації вони виконані, не відображені реквізити документа, відсутня відмітка про засвідчення копії документів, особою, яка його посвідчує, її посада, ініціали та прізвище, дата засвідчення копії, не вказано хто був автором інформації, яку прокоментувала порушниця. Також не зазначено на якій сторінці Facebook, в якій групі особа поширила інформацію, і, що ця інформація належить до категорії “неправдиві чутки” та могла б викликати паніку у населення.

Із досліджених у засіданні матеріалів справи суд не переконався, що повідомлена інформація є неправдивою, що вона викликала паніку серед населення чи якимось чином порушила громадський порядок.

У підсумку суд вирішив, що в діях лікарки відсутній склад адміністративного правопорушення.