29 лютий 2024, Четвер, 07:43

Суд обрав запобіжний захід екс-директору «Укркосмосу»

1 Лютого 2019г.
Kapshtyk Ukrcosmosb

Суд відпустив під особисте зобов'язання колишнього генерального директора державного підприємства «Укркосмос» Сергія Капштика, якого детективи Національного антикорупційного бюро підозрюють у нанесенні збитків підприємству на суму понад 8 мільйонів доларів.

Таке рішення ухвалив слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Максим Вишняк, повідомив журналісту Слова і Діла прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Кравець.

За його словами, суд також поклав на підозрюваного низку обов'язків, у тому числі здачу закордонних паспортів, проте без носіння електронного браслету. Водночас правоохоронці просили відправити екс-гендиректора «Укркосмосу» під нічний домашній арешт.

Як встановили детективи, впродовж 2011-2017 років підозрювані організували схему, в результаті якої вивели за кордон і легалізували $8,245 млн, призначених для будівництва ракети-носія на потужностях «Південмашу» та виділених за кредитом Канадського експортного агентства під гарантії Кабінету міністрів України в розмірі $292,4 млн.

Задля цього Капштик за вказівкою Гріншпона підписав та передав представникам генерального підрядника проекту зі створення Національної супутникової системи зв'язку України – канадській корпорації Macdonald, Dettwiler And Associates Corp – документи з вимогою перерахувати кошти на рахунок кіпрської компанії Briklin Limited, підконтрольній Гріншпону. В результаті $8,245 млн були використані у його власних інтересах.

Такі дії зірвали запуск першого українського телекомунікаційного супутника «Либідь» як однієї зі складових побудови НССЗУ України, проте наразі Кабміном продовжується обслуговування отриманого державним підприємством кредиту, за яким Канадському експортному агентству вже сплачено близько 6 млрд грн, передає Резонанс.

НАБУ ПОДОЗРЕВАЕТ ЭКС-ДИРЕКТОРА УКРКОСМОСА В ЗЛОУПОТРЕБЛЕНИИ СЛУЖЕБНЫМ ПОЛОЖЕНИЕМ