» Суд почав розгляд апеляції Фірташа проти САП

04 липень 2022, Понеділок, 14:53

Суд почав розгляд апеляції Фірташа проти САП

29 Листопада 2018г.
Фирташ

Центральним апеляційним господарським судом розпочато розгляд апеляційних скарг відповідачів на рішення господарського суду Запорізької обл. від 09.07.2018 р., яким суд повністю задоволив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави до компанії "Толексіс Трейдинг Лімітед" та ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" щодо розірвання договору про заснування цього товариства та повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу САП. Апеляційним судом заслухано доводи представників апелянтів, які проти вищевказаного рішення заперечили та просили його скасувати.

Водночас прокурором САП та представником Фонду державного майна України наведено обґрунтовані заперечення проти поданих скарг та наголошено на законності прийнятого рішення.

Заслухавши позицію сторін а також їх відповіді на питання, що виникли в ході розгляду, судом прийнято рішення про оголошення перерви до 15:30 12.12.2018 року.

Під час наступного засідання планується перейти до судових дебатів та завершення апеляційного розгляду.

Нагадуємо, що САП ініційовано розірвання вищевказаного договору про заснування ТОВ "ЗТМК" та повернення комбінату повністю до сфери державного управління, враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань.

При цьому, 14 листопада 2016 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора даного підприємства, яким здійснено розтрату інвестицій в сумі 492 млн грн. та зараз триває розгляд обвинувального акту по суті.

СУДДЯ ПОВІДОМИЛА ВРП ПРО ХАБАР ЗА ВИПРАВДАННЯ ФІГУРАНТА РОЗСЛІДУВАННЯ САП

Як повідомляв Резонанс, Суддя Заводського районного суду Запорізької області Н. Марченко повідомила Вищу раду правосуддя про втручання в її діяльність з боку службовця ТОВ "Запорізький титано – магнієвий комбінат". Згідно заяви судді, 2 листопада 2018 року представник ЗТМК запропонував їй 50 тис доларів неправомірної вигоди за вирішення питання про винесення виправдувального вироку директору компанії Володимиру Сиваку. Із відповідною заявою про злочин суддя звернулась до УСБУ у Запорізькій області.Нагадаємо, наприкінці 2016 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупціне бюро України завершили досудове розслідування кримінального провадження стосовно директора ЗТМК. Його звинувачено у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Зокрема, йдеться про розтрату майна ТОВ «ЗТМК» в сумі понад 492 млн грн через зловживання службовим становищем.

В ході розслідування детективи НАБУ встановили, що впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ «ЗТМК», відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник «TOLEXIS TRADING LIMITED» виділила 880 млн грн. Однак, директор підприємства, зловживаючи службовим становищем та увійшовши у змову з групою осіб, вчинив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб. Зокрема, замість фінансування видатків на модернізацію, кошти спрямовано на рахунки ДП «ЗТМК» з метою погашення заборгованості останнього перед ВАТ «Запоріжжяобленерго», ПАТ «Холдингова компанія «Енергомережа», ТОВ «Сінтез Ресурс». Крім цього ТОВ «ЗТМК» погасило заборгованість ДП «ЗТМК» за кредитним договором перед ПАТ «Комерційний банк «Надра» та прострочену заборгованість ДП «ЗТМК» за використану електроенергію від ВАТ «Запоріжжяобленерго». Тоді як останній платіж мала здійснити компанія «TOLEXIS TRADING LIMITED» за умовами, передбаченими договором заснування ТОВ «ЗТМК».

Якщо суд визнає його винним, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» створено у 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) та Кіпрською компанією «TOLEXIS TRADING LIMITED» (49%). Остання зобов’язалася сплатити борги держпідприємтсва, на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати 110 млн доларів США на впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних та зарубіжних фірм. Запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним виробником губчастого титану в Європі.

ГПУ ПОДОЗРЕВАЕТ БИЗНЕС-ИМПЕРИЮ ФИРТАША В УКЛОНЕНИИ ОТ УПЛАТЫ НАЛОГОВ