Суд поновив Шевчука на посаді голови КСУ - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 июнь 2020, Вторник, 14:59

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Суд поновив Шевчука на посаді голови КСУ

11 октября 2019г.

Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді колишнього голову Конституційного суду УКраїни Станіслава Шевчука. Про це повідомив його радник Денис Нев'ядомський у соцмережі, передає Резонанс із посиланням на Дзеркало тижня.

"Суд задовольнив позов Станіслава Шевчука до КСУ в повному обсязі і допустив негайне виконання рішення в частині поновлення Станіслава Шевчука на посаді судді та Голови Конституційного Суду України", - зазначив Д.Нев'ядомський та оприлюднив відповідний документ.

Нагадаємо, 14 травня судді КСУ висловили недовіру С.Шевчуку і проголосували за його звільнення з посади судді "за суттєвий дисциплінарний проступок, грубе або систематичне нехтування своїми обов'язками або невідповідність займаній посаді".

Звільнення С.Шевчука підтримали 12 з 18 суддів. Згідно з висновком постійної комісії, С.Шевчука звільнили з посади через перевищення ним службових повноважень, тиск на суддів, грубе і систематичне нехтування своїми обов'язками.

С.Шевчук звинуватив у своєму звільненні президента Петра Порошенка, назвав дії колег "антиконституційним переворотом" і пообіцяв оскаржити їхнє рішення в суді.

Водночас саме С.Шевчука вважають відповідальним за рішення про скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, прийняте в лютому 2019 р., після якого НАБУ довелося закрити низку резонансних справ.

На спеціальному пленарному засіданні 17 вересня судді Конституційного суду України вибрали головою суду Олександра Тупицького, а його заступником був обраний Сергій Головатий.