» Суд повернув прокуратурі «справу» проти поліцейського чистильщика з Одеси (документи)

19 сентябрь 2020, Суббота, 04:43

Суд повернув прокуратурі «справу» проти поліцейського чистильщика з Одеси (документи)

9 ноября 2017г.
Snimok-yekrana-2016-11-04-v-16.29.44

Апеляційний суд Одеської області переніс на 6 грудня 2017 року розгляд скарги на рішення Приморського райсуду Одеси  у скандальній справі підполковника поліції Андрія Волоса. Про це один з екс-керівників підрозділу внутрішньої безпеки ГУ НП в Одеської області, а нині інспектор сектору реагування патрульної поліції Окнянського відділення Одещини Андрій Волос повідомив Резонанс.

У червні 2017 року Резонанс оприлюднив історію поліцейського чистильщика, який після звільнення губернатора Міхеіла Саакашвілі та його команди у місцевій поліції та прокуратурі, потрапив під жорна слідчих репресій. Колишньому оперативнику одеського ДВБ Нацполіції нині закидають перевищення службових повноважень та нанесення тяжких тілесних ушкоджень під час затримання причетних до наркобізнесу "перевертнів у погонах". Звинувачення побудовано на свідченнях чотирьох оперативніків БНОНу та повторній судмедекспертизі в установі, де працює екс-дружина одного з них.

ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ БУМЕРАНГ

12 вересня цього року Приморський районний суд міста Одеси розглянув обвинувальний акт облпрокуратури стосовно Волоса А.М., якому інкримінують ч. 3 ст. 365 та ч. 1. ст. 121 Кримінального кодексу.

Під час підготовчого судового засідання адвокат поліцейського попросив суд повернути обвинувальний акт прокурору, бо він не відповідає вимогам КПК України. Суд задовольнив клопотання захисника, акцентувавши, що "обвинувальний акт не відповідає вимогам п. 5. ч. 2. ст. 291 КПК України - не містить належного формулювання обвинувачення, оскільки в ньому немає жодних мотивів злочинів".

Також Приморський райсуд дійшов висновку про наявність обставин, котрі перешкоджають судовому розгляду і, як наслідок, ухваленню "законного і справедливого судового рішення".

Судове засідання апеляційної інстанції  було призначено на 8 листопада. Утім, секретар суду оголосила про його перенесення, не пояснивши мотивів такого рішення.

РЕВАНШ

Тим часом кримінальними репресіями щодо поліцейського зацікавився радник Президента України, очільник Всеукраїнської громадської організації «Сила і Честь» Ігор Смешко. Офіційне звернення екс-голови СБУ Смешка Служба безпеки України спрямувала до Генеральної прокуратури.