03 червень 2023, Субота, 00:19

Суд пояснив, чому Йовбака поновили на Закарпатській митниці

22 Лютого 2019г.
1545659452_2122131

Закарпатський окружний адміністративний суд (ЗОАС) зробив офіційну заяву через Інтернет-видання, які "необ’єктивно висвітлюють інформацію про поновлення на посаді митників Закарпатської митниці, формуючи при цьому хибну суспільну думку щодо корумпованості та участі у «схемах» суддів окремого суду". Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Судову владу.

Всі рішення судом приймаються виключно на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, які підтверджені належними доказами, наданими та дослідженими під час судового розгляду, у відповідності до норм матеріального та процесуального права, згідно з конституційними засадами та принципами адміністративного судочинства. Громадська думка, позитивна вона чи негативна, особисті, людські чи професійні якості особи не можуть слугувати підставою для винесення законного рішення, - йдеться у релізі ЗОАС.

Стосовно справи про поновлення митника Михайла Йовбака, який «не помітив»… 862 кілограми бурштину на мільйон доларів, суд пояснив: під час розгляду цієї справи встановлено, що позивач був звільнений за порушення присяги державного службовця. Однак митним органом, наказ якого оскаржений у суді, не було надано жодних обґрунтувань та належних доказів того, у чому полягає особлива тяжкість порушень позивача , а головне, доказів встановлення умисності допущених позивачем порушень та настання тяжких наслідків, які мали місце внаслідок цих порушень.

Також суд вважає, що відповідачем не було доведено, що несумлінне виконання позивачем своїх посадових обов’язків, визначених у посадовій інструкції, є порушенням саме Присяги державного службовця, що і стало підставою для скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі Йовбак М.І..

Іншого митника Кравчука (Чобей) Ю.Ю. поновлено судом на посаді у зв’язку з тим, що при його звільненні Закарпатською митницею ДФС не дотримано правил і порядку звільнення за підставами, пов’язаними з дисциплінарною відповідальністю. Судом встановлено, що керівник митного органу порушив десятиденний строк , передбачений законом для прийняття рішення за результатами розгляду акта та інших матеріалів службового розслідування : акт службового розслідування отримав 30.12.2014р., а прийняв рішення про звільнення 13.01.2015р. Цей факт є порушенням норм законодавства, внаслідок чого наказ про звільнення є нечинним, а працівник підлягає поновленню на роботі.

Також суд нагадав, що відповідно до пунктів 2 та 3 ч. 1 ст. 371 КАС України: негайно виконуються рішення суду про присудження виплати заробітної плати та поновлення на посаді у відносинах публічної служби.

Як писав Резонанс, 6 лютого 2019 року у Солом’янському районному суді м. Києва відбулось судове засідання у кримінальному провадженні про обвинувачення судді апеляційного суду Дніпропетровської області Надії Посунся у неподанні декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

СУДДЮ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ САП ЗВИНУВАЧУЄ У НЕПОДАННІ ДЕКЛАРАЦІЙ (ОНОВЛЕНО)