» У справі про стрілянину в потязі суд взяв офіцера під варту на 60 діб, іншого – відправили на гаупвахту

19 серпень 2022, П'ятниця, 02:59

У справі про стрілянину в потязі суд взяв офіцера під варту на 60 діб, іншого – відправили на гаупвахту

9 Квітня 2021г.
изображение_2021-04-06_143820

Красноградський районний суд Харківської області за матеріалами Харківської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Об’єднаних Сил про притягнення до адміністративної відповідальності одного з учасників стрілянини в пасажирському потязі, визнав його винним у скоєнні адмінправопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 (недбале ставлення до військової служби при виконанні службових обов’язків щодо доставки кореспонденції у визначені строки, вчинене в умовах особливого періоду), ч. 2 ст. 172-16 (бездіяльність військової службової особи, а саме не вжиття заходів щодо припинення кримінального правопорушення, що вчиняється підлеглим, вчинене в умовах особливого періоду), ч. 3 ст. 172-20 (розпивання алкогольних напоїв та невжиття заходів для відсторонення від обов’язків військової служби особи, яка перебуває у нетверезому стані, в умовах особливого періоду) КУпАП, та наклав на офіцера адміністративне стягнення у виді арешту на гауптвахті.

Про це Резонанс 9 квітня повідомляє з посиланням на Спецпрокуратуру у військовій та оборонній сфері ОС.

Загальний строк арешту на гаупвахті, за рішеннями суду, становить - 20 діб і відраховується з моменту фактичного затримання порушника, тобто з 6 квітня.

Щодо іншого офіцера спецзв’язку, який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 296 (хуліганство) та ч. 1 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) КК України, за клопотанням прокурорів Харківської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил, 7 квітня слідчий суддя застосував запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб, без визначення розміру застави.

Слідство за фактом вчинення 6 квітня офіцером спецзв’язку стрільби в електропотязі продовжується. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється Харківською спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил, досудове розслідування слідчими Красноградського РВП ГУ НП в Харківській області.

Санкція ч. 4 ст. 296 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років, а ч. 1 ст. 345 КК України максимально карається позбавленням волі до трьох років.

Як нагадує Резонанс, 6 квітня о 2:00 два офіцера спецзв’язку перебували в стані алкогольного сп’яніння в купе електропотягу сполученням «Константинівка – Київ», один з яких грубо порушуючи громадський порядок, вчинив стрільбу з ввіреної вогнепальної зброї та опір правоохоронцям. Після чого, протиправні дії горе-офіцера припинено спецпідрозділом «КОРД».

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram