» Печерський райсуд продовжив до 29 липня слідство у справі Гандзюк

07 грудень 2022, Середа, 23:02

Печерський райсуд продовжив до 29 липня слідство у справі Гандзюк

26 Березня 2020г.
Фото: газета День
Фото: газета День

За клопотанням Офісу генерального прокурора Печерський районний суд Києва 25 березня продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк до 12 місяців (до 29 липня 2020 року).

Про це пише Резонанс 26 березня із посиланням на ОГП.

Найближчим часом суд розгляне клопотання слідчого, погоджене з прокурором, про продовження строку тримання під вартою одного із підозрюваних (якого нещодавно екстрадували з Республіки Болгарія) в замовленні та організації нападу на Катерину Гандзюк, - повідомили в прокуратурі. І нагадали, що досудове розслідування за ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 КК України ще триває.

- Вживаються заходи щодо якнайшвидшого скерування до суду обвинувального акту стосовно замовників та організаторів нападу на Катерину Гандзюк, - твердять в офісі Венедіктової.

"Була така серйозна загроза при відставці Рябошапки, що і затримання Левіна, і взагалі справа Каті полетить в трубу. Відставка Трепака, зміна групи, чи навіть проосто "залишення ситуації" напризволяще як це постійно буває в період зміни керівництва - гарантовано призвели б до спливу строків і зливу справи. І вона, ця загроза насправді не зникла, але вже не нависає над головою, як занесена сокира", - написала у соцмережі адвокат родини Гандзюк Євгенія Закревська.

Також захисниця додала: "Тепер завдання Трепака, групи прокурорів і слідства до кінця липня дійсно завершити розслідування по Мангеру і Левіну і передати обвинувальний акт до суду".

ДО УКРАЇНИ ЕКСТРАДУВАЛИ ПІДОЗРЮВАНОГО У ПРИЧЕТНОСТІ ДО НАПАДУ НА ГАНДЗЮК

- На сьогоднішній день за рік провадження слідством не отримано ні одного доказу, який би підтверджував причетність В. Мангера до подій, які є предметом розслідування, і тут навіть питання не в тому, що не отримано доказів, які б прямо вказували на причетність, а їх немає взагалі. Через рік слідчих та розшукових конвульсій прокуратура опинилась на розтяжці у яку самі вскочили, тобто або направляти провадження до суду при відсутності доказів, або закривати провадження за відсутності в діях В. Мангера складу злочину. Враховуючи попередні заяви Прокуратури про винуватість В. Мангера, обидва варіанти однаково є катастрофічними та репутаційно нищівними, - написав у блозі для Резонансу 24 березня адвокат Мангера - Костянтин Глоба.

Також правник акцентував: "Наразі не маю підстав стверджувати, але враховуючи характер і системність вчинених дій, враховуючи також те, що у телефонній розмові Прокурор Синюк А.В. 23.03.2020р. о 10.16 год. повідомив мені, що на пряму спілкується із слідчим суддею Константіновою К.Р., на розгляду якої перебуває подане позапроцесуальне клопотання, на мої зауваження у відповідь прокурор Синюк А.В. повідомив про те, що не бачить в цьому ніякої проблеми, дослідити вартує ймовірність вчинення злочину групою осіб із числа уповноважених осіб Печерського районного суду м. Києва, що підпадає під кваліфікацію статті 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою) та частини 2 статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України".

За даними ще одного адвоката АО Barristers Андрія Левковця, залученого до захисту голови Херсонської облради, розслідування наразі триває майже 20 місяців, замість передбачених законодавством 12. "Але навіть за цей час прокуратура і СБУ не знайшли ЖОДНОГО ДОКАЗУ причетності Владислава Мангера", - запевнив правник.

ОБСЕСИВНО-КОМПУЛЬСИВНИЙ РОЗЛАД СЛІДСТВА ПРОТИ В. МАНГЕРА, АБО ЯК ФАБРИКУВАЛИ ПРОВАДЖЕННЯ