17 квітень 2024, Середа, 02:45

Суд проігнорував заяву керівника САП у справі Миколи Мартиненка

19 Лютого 2019г.
38544263 303

19 лютого 2019 року колегія суддів Шевченківського районного суду м. Києва не розглянула заяву керівника САП Назара Холодницького про перегляд рішення про відвід прокурора у кримінальному провадженні за обвинуваченням низки осіб, у тому числі екс-народного депутата України Миколи Мартиненка, а також діючих і колишніх посадових осіб ДП «СхідГЗК» та ДП «НАЕК Енергоатом». Про це інформує Резонанс із посиланням на прес-службу САП.

Повідомляється, що прокурор у судовому засіданні клопотав про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду, яким було відведено вказаного прокурора. Проте суд відмовив у розгляді, повідомивши про повернення вказаної заяви до апарату суду як такої, що помилково надійшла, для визначення колегії шляхом авто розподілу автоматизованою системою документообігу суду.

Водночас прокурор зауважив, що відповідно до пп.16 п.21 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, передача модулем автоматизованого розподілу заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом проводиться раніше визначеному судді, колегії суддів, палаті або об'єднаній палаті.

Разом з цим, на судовому засіданні було продовжено дослідження тендерної документації, поданої підприємствами – учасниками торгів, організованих ДП «НАЕК Енергоатом», щодо закупівлі устаткування на АЕС України, а також документації про нібито надання послуг компанією БРАДКРЕСТ компанії «ШКОДА ДжіЕс» щодо зводилась до передачі роздрукованих загальнодоступних нормативно-правових актів, за що фактично було сплачено 6,4 млн ЄВРО.

Наступне засідання, відповідно до визначеного раніше судом порядку, призначено на 9:00 26 лютого 2019 року, - анонсує САП.

Як повідомляв Резонанс, 9 січня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України за дорученням прокурора САП відкрили екс-народному депутату України, колишньому голові комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, та його захисникам доступ до матеріалів кримінального провадження за фактами заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та ДП «НАЕК «Енергоатом».

За офіційною інформацією Антикорупційного Бюро, екс-народний депутат підозрюється у вчиненні злочинів, кваліфікованих за:

— ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Організація заволодіння організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі»);

— ч.1 ст.255 КК України («Створення злочинної організації з метою вчинення особливо тяжких злочинів, керівництві такою організацією, участі у ній та у злочинах, вчинюваних такою організацією»);

— ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 КК України («Організація заволодіння злочинною організацією чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі»);

— ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 КК України («Організація легалізації (відмивання) злочинною організацією доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненою в особливо великому розмірі»).

Крім того, серед інших підозрюваних у провадженні – чинні керівники ДП «СхідГЗК», Державного концерну «Ядерне паливо», НАК «Нафтогаз «України», ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» та структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом».

Також у НАБУ нагадали, що розслідування за фактом заволодіння коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» в розмірі 6,4 млн євро детективи Національного бюро зареєстрували у грудні 2015 року. 25 жовтня екс-народному депутату повідомлено про підозру межах цього провадження за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Розслідування фактів заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (СхідГЗК) у розмірі 17,28 млн дол. США детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року. 20 квітня екс-народному депутату, колишньому голові комітету ВР із питань ПЕК, повідомлено про підозру у вчиненні злочинів за ч.3 ст. 27 ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 255 КК України.

У листопаді 2017 року процесуальний керівник — прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури — прийняв рішення про об’єднання двох зазначених кримінальних проваджень в одне. Наразі в цьому об’єднаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 11 особам, із яких 5 перебувають у розшуку.

ДЕЛО МАРТЫНЕНКО: НАЧАЛО КОНЦА «ЛЮБИХ ДРУЗІВ»?