28 листопад 2023, Вівторок, 19:30

Суд просять зобов’язати призначити нових членів ВККСУ

27 Лютого 2019г.
Суд1

До Окружного адміністративного суду Києва надійшли позови, де позивач просить суд зобов’язати голову Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка призначити за своєю квотою на вакантні, як вважає позивач, посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ОАСК. Такі саме вимоги позивач висуває до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

Також позивач просить суд зобов’язати Раду адвокатів України оголосити проведення з’їзду для здійснення відповідного призначення до ВККСУ.

Окрім цього, серед позовних вимог позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Зеновія Холоднюка як голови ДСАУ та Л.Денисової як уповноваженого ВР щодо не призначення за своєю квотою членів Комісії у грудні 2018 р., так і Ради адвокатів України щодо не призначення члена ВККСУ у жовтні 2018 р.

"Наразі, суд вирішує питання про відкриття провадження за даними адміністративним позовами", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше до Окружного адміністративного суду Києва надійшли позови щодо визнання відсутності у Сергія Козьякова, Станіслава Щотки та Тетяни Весельської  повноважень членів Вищої кваліфікаційної  комісії суддів України - оскільки, на думку позивача, скінчився їх 4-річний термін здійснення ними повноважень.

Зокрема, позивач просив суд визнати відсутність повноважень члена ВККСУ у С.Козьякова – з 24 жовтня 2018 року, С.Щотки – з 5 грудня 2018 р., Т.Весельської – з 19 грудня 2018 р., а також зобов’язати їх утриматися від здійснення повноважень.