» Суд скасував ліквідацію банка Клименка

04 липень 2022, Понеділок, 16:04

Суд скасував ліквідацію банка Клименка

17 Липня 2019г.
Банк Юнисон

Окружний адміністративний суд Києва 30 травня за позовом двох колишніх акціонерів банку "Юнісон" скасував рішення правління Національного банку України №345 від 18 червня 2018 р. про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Про це повідомило інформагентство Інтерфакс-Україна із посиланням на рішення суду, оприлюднене в Єдиному реєстрі судових рішень 9 липня, передає Резонанс.

Позови були подані кіпрськими компаніями "Інтентост Системс ЛТД" і "Мелігант Груп ЛТД".

Своїм рішенням суд також визнав протизаконним і скасував рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізосіб від 19 червня 2018 р. №1725 про початок процедури ліквідації "Юнісон" і делегування повноважень ліквідатора банку.

Суд зобов'язав НБУ повернути "Юнісону" банківську ліцензію та генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій.

Як відомо, банк був пов'язаний із Антоном Клименком, загиблим братом біглого екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Нагадаємо, у квітні 2016 р. НБУ визнав банк "Юнісон" неплатоспроможним через непрозору структуру власності.

На момент ухвалення цього рішення акціонерами банку було 11 компаній, зареєстрованих на Кіпрі, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше статутного капіталу банку.

Пізніше в "Юнісоні" заявили, що рішення про визнання його неплатоспроможним є спробою рейдерського захоплення. Акціонери банку "Юнісон" у травні 2016 р. подали до суду на НБУ та Фонд гарантування.

Верховний суд України у вересні 2018 р. підтвердив безпідставність вимог акціонера банку до НБУ і залишив без задоволення касаційну скаргу акціонера "Банк" Юнісон"- компанії "Мелігант Груп ЛТД" на постанову Вищого адмінсуду України від 14 лютого 2017 р., яким рішення судів попередніх інстанцій про відмову в задоволенні позову залишені без змін.