» Суд у Чехії відправив під арешт затриманого за запитом України росіянина Франчетті

18 серпень 2022, Четвер, 10:43

Суд у Чехії відправив під арешт затриманого за запитом України росіянина Франчетті

14 Вересня 2021г.


КИЇВ. 14 вересня. Резонанс. Міський суд Праги відправив під арешт затриманого раніше за запитом України росіянина Олександра Франчетті, передає Резонанс з посиланням на Novinky.cz.

Деталі

Повідомляється, що під вартою Франчетті чекатиме результатів щодо процедури екстрадиції в Україну.

За даними порталу iDNES.cz, Франчетті не згоден з обвинуваченням. За словами адвоката Яна Шварца, його клієнт нібито прибув до Криму тільки після того, як півострів два дні перебував під незаконною окупацією Росії.

За словами адвоката, Франчетті загрожує тюремне ув'язнення в Україні нібито від 2 до 8 років.

Контекст

Офіс Генерального прокурора звернувся до Міністерства юстиції Чеської Республіки ще в серпні 2020 року з запитом прокуратури АР Крим та міста Севастополя про видачу громадянина Російської Федерації.

12 вересня 2021 року стало відомо про затримання в Чеській Республіці громадянина РФ за запитом України. 13 вересня Офіс Генерального прокурора підтвердив актуальність запиту про видачу.

У МЗС повідомили, що Україна працює над завершенням всіх необхідних процедур для передачі затриманого Україні.

Довідково

Згідно з інформацією Резонанс, Франчетті звинувачується за статтею 260 КК України (Створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань). Йдеться про причетність до створення так званої "Самооборони Криму", а також керівництва незаконною розвідгрупою "Північний вітер". Вона налічувала 11 осіб і відповідала за охорону ліній електропередач, газопроводу, а також виявлення якихось "екстремістських груп". Інформацію частково підтверджував і сам Франчетті в інтерв'ю ЗМІ.