Суд у Черкасах заарештував майно фірми депутата - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

15 июль 2020, Среда, 12:14

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Суд у Черкасах заарештував майно фірми депутата

8 июля 2019г.

Придніпровський районний суд Черкас арештував  нерухомість ТОВ "Промбуд-індустрія" в рамках кримінальної справи за підозрою у привласненні комунального майна.

Про це повідомляе Резонанс із посиланням на видання Наші гроші, яке посилається на ухвалу суду від 27 червня.

З ухвали відомо, що в 2016 р. департамент економіки і розвитку черкаської мерії підписав угоду з "Промбуд-індустрія", за якою фірмі передали в оренду нежитлове приміщення площею 740 кв м.

Це майно раніше належало комунальному підприємству "Соснівська СУБ" та був придбаний товариством у 2018 р. Пізніше фірма провела там невід’ємні поліпшення, а тому без конкурсу в 2018 р. викупила майновий комплекс за 917 тис грн.

Разом з тим, відповідно до проведеної судової будівельно-технічної та оціночно-будівельної експертиз, вартість об’єкту на момент укладання угоди купівлі-продажу складала щонайменше 1,98 млн грн. Таким чином, на думку слідчих, під час здійснення цієї операції громади міста недоотримала близько 1 млн грн.

Крім того, в ухвалі зазначається, що вже незабаром після купівлі об’єкту товариством "Промбуд-індустрія" він був виставлений на продаж за ціною близько 3 млн грн. Втім доказом цього є лише оголошення на одному з інтернет-ресурсів.

"Промбуд-індустрія" фігурує в ряді інших кримінальних проваджень, пов’язаних з розкраданням коштів місцевого бюджету, зокрема під час здійснення ремонтних робіт на об’єктах вуличної інфраструктури міста.

Фірма пов’язана з оточенням депутата черкаської міськради від ВО "Батьківщина" Юрієм Тренкіним. Так, на момент оформлення цієї операції фірму очолював тоді ще помічник Ю.Тренкіна – Євген Щербина, а серед засновників є Віталій Горбівненко, тісно пов’язаний з іншими бізнес-проектами родини Тренкіних.

Крім того, ще одним засновником ТОВ "Промбуд-індустрія" значиться Анна Маренич, котра є членом родини директора Соснівського СУБ Романа Моторного, котрий і підписував угоду з боку комунальників.