У Криму, який перебуває під окупацією росії, місцева влада розпочне судовий процес проти жителя Керчі, якого підозрюють у співпраці з українською розвідкою. Про це повідомила пресслужба прокуратури Криму, створеної російською владою.
Про це розповідає Резонанс
Згідно з заявами прокуратури, обвинувачений, який виступає проти так званої спеціальної військової операції, нібито встановив контакт з представником Головного управління розвідки України через одну з соціальних мереж. Відзначається, що він повідомив про готовність допомагати в діяльності, що спрямована проти росії. За даними слідства, чоловік зібрав інформацію про місцезнаходження засобів протиповітряної оборони в Керчі.
«Будучи противником проведення спеціальної військової операції, в одній із соціальних мереж встановив контакт із представником Головного управління розвідки України, якому повідомив про свою готовність сприяти в діяльності проти Росії. На завдання українських кураторів він зібрав відомості про місце розташування засобу протиповітряної оборони, розташованого у місті Керчі».
Крім того, російські силовики стверджують, що підозрюваний передавав фотографії представникам ГУР Міноборони України за винагороду. Однак підтвердити цю інформацію з незалежних джерел наразі неможливо.
Ім’я обвинуваченого залишається невідомим, і його коментарі у публічному просторі відсутні. Головне управління розвідки України ще не прокоментувало цю справу. За можливим обвинувальним вироком, чоловікові загрожує до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді.
Правозахисна організація «КримSOS» повідомляє, що у 2024 році щонайменше 56 кримчан стали жертвами переслідувань з боку російської влади. Підставами для кримінальних справ стали звинувачення у нібито зв’язках із забороненими в рф організаціями, державній зраді, шпигунстві, а також за публічні висловлювання, організацію диверсій чи заклики до насильства.
Очікується, що число справ, у яких російські силовики звинувачують людей у державній зраді та шпигунстві, буде зростати. Зараз ФСБ відкриває подібні справи практично щодня, тоді як до 2014 року їх реєструвалося не більше десяти на рік. Після повномасштабного вторгнення в Україну стаття про державну зраду перетворилася на одну з найвідоміших для тих, хто виступає проти війни.