» ВАКС відмовив у продовження дії обов’язків підозрюваному у справі заниження митних платежів

06 грудень 2022, Вівторок, 10:01

ВАКС відмовив у продовження дії обов’язків підозрюваному у справі заниження митних платежів

22 Травня 2020г.
antikorrupcionnyj-sud

Ухвалою слідчого судді ВАКС відмовлено в задоволенні клопотання прокурора САП про продовження дії процесуальних обов’язків одному з підозрюваних у справі щодо заниження митних платежів на Київській міській митниці ДФС України, а саме особі, щодо якої 16 квітня 2020 року Апеляційна палата ВАКС констатувала порушення обов’язку зі здачі документа для виїзду за кордон і у зв’язку з цим вирішила стягнути в дохід держави близько 35 млн гривень застави.

Про це повідомляє Резонанс 22 травня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

В судовому засіданні захисник стверджував, що відповідні процесуальні обов’язки, які раніше 23 березня 2020 року були продовжені ухвалою слідчого судді до 23 травня 2020 року, припинилися при винесенні Апеляційною палатою ВАКС ухвали 16 квітня 2020 року про збільшення розміру застави.

Прокурор у судовому засіданні зазначив, що припинення дії вказаної ухвали слідчого судді про продовження дії процесуальних обов’язків до 23 травня, як про це стверджував захисник, повинно було б мати конкретну підставу – або положення закону, за яким зміна розміру застави припиняє процесуальні обов’язки, або інше судове рішення. КПК України таких норм не містить, що ж стосується ухвали Апеляційної палати ВАКС у цій справі, то в ній про припинення або зміну обов’язків підозрюваного навіть не згадувалося. Навпаки, в ухвалі АП ВАКС прямо відзначено, що нею лише змінено (збільшено) розмір застави.

Фактично, захисник стверджував, що процесуальні обов’язки підозрюваного припинилися 16 квітня 2020 року, бо вони не були покладені 16 квітня 2020 року. На запитання, чому вони мали бути перепокладені на підозрюваного, якщо не було підстав для їх припинення, захисник не відповів.

Відмовивши в задоволенні клопотання прокурора, слідчий суддя, найбільш імовірно, погодився з доводами сторони захисту.

Щодо підозрюваного продовжує діяти запобіжний захід у вигляді застави в розмірі близько 78 млн гривень.