» Суд відмовив у задоволенні скарги одному з екс-керівників НАЗК (оновлено)

04 липень 2022, Понеділок, 14:19

Суд відмовив у задоволенні скарги одному з екс-керівників НАЗК (оновлено)

30 Серпня 2018г.
0
11262364_969543496419074_309710269503069113_n

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва О. Білоцерківець відмовив у задоволенні скарги екс-заступнику голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслана Радецького. Колишній чиновник намагався оскаржити постанову слідчого в особливо важливих справах управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками органів, які ведуть боротьбу із злочинністю Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України С. Зінченка про закриття кримінального провадження №42017000000002193.

Як передає Резонанс із посиланням на судову ухвалу,  ГПУ здійснювалось досудове розслідування "за фактами зловживання владою або службовим становищем та перевищення влади або службових повноважень працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України під час складання 12.05.2017 протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені ст.172-7 КУпАП".

Постановою слідчого прокуратури це кримінальне провадження закрито у зв'язку з відсутністю ознак складу кримінального правопорушення.

"Окрім цього, не виявлено речей, документів та достатніх даних, які б підтверджували заподіяння ОСОБА_1 шкоди через складання протоколів про вчинення ним адміністративних правопорушень. Разом з тим, слідчий Зінченко С.О. допитав як свідка ОСОБА_1, який від надання показань відмовився", - йдеться у судовому документі.

Нагадаємо, торік у травні щодо заступника голови НАЗК Р. Радецького правоохоронці склали адмінпротокол про корупцію.

За даними поліції, В. Радецький не повідомив НАЗК, що у нього реальний конфлікт інтересів під час розгляду листа ГПУ і надалі погодив проект рішення про відмову у повній перевірці декларації одного з суддів Печерського суду Києва за 2015 і 2016 роки. Саме цей суддя раніше розглядав адмінсправу щодо члена НАЗК і визнав його невинуватим.

За даними ЗМІ, Р. Радецький міг вплинути на рішення про відтермінування повної перевірки судді Печерського райсуду Христини Тарасюк. Раніше вона визнала невинуватим антикорупційного чиновника у справі про управління автомобілем в нетверезому стані.

У свою чергу Р. Радецький заявляв, що поліція сфабрикувала ці справи для дискредитації НАЗК напередодні розгляду Верховної Ради законопроекту про "перезавантаження" Агентства.

Торік Дніпровський райсуд Києва ухвалив рішення про накладення штрафу на Р. Радецького за неповідомлення про потенційний конфлікт інтересів на суму 6,8 тис грн. Апеляційний суд Києва скасував це судове рішення. Екс-чиновник повідомив у соцмережі, що всі висунуті йому звинувачення про наявність конфлікту інтересів визнані необгрунтованими, а рішення райсуду - неправосудним.

За даними ЗМІ, Р. Радецький до НАЗК був обраний за квотою президента. За розподілом повноважень, він відповідав за перевірку е-декларацій.

НАЗК «БУКСУЄ» ЧЕРЕЗ КОРЧАК, — ЕКС-ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РУСЛАН РАДЕЦЬКИЙ