12 квітень 2024, П'ятниця, 14:46

Суд виправдав бізнесмена, підозрюваємого в заволодінні майном державного хлібокомбінату

19 Серпня 2019г.
Суд1

Соснівський районний суд Черкас виправдав депутата Черкаської облради від Радикальної партії Олега Ляшка, бізнесмена Олександра Короткова, якого підозрювали в заволодінні майном дочірнього підприємства ДК "Хліб України" у Тальному.

Про це повідомляе Резонанс з посиланням на видання Наші гроші.

Депутата обвинувачували у тому, що він, будучи керівником виробничо-заготівельного підприємства "Тальне", здійснив незаконне відчуження його майна шляхом виведення цілісного майнового комплексу.

При цьому хлібокомбінат включений до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації. Окрім того, свої дії О.Коротков не погодив із власником – Кабінетом міністрів України.

Як зазначається в ухвалі, у 2007 р. О.Коротков надав для схвалення на засідання комітету кредиторів план санації підприємства, який передбачав створення на базі майна "Тальне" приватного ТОВ "Тальне", чим створив сприятливі умови щодо його незаконного схвалення. У 2008 р. господарський суд області затвердив план санації боржника ДВЗП "Тальне".

Без будь-якої незалежної оцінки основних фондів ДВЗП "Тальне" О.Коротков уклав договір купівлі-продажу корпоративних прав учасника ДВЗП "Тальне" з ТОВ "Кварк", таким чином реалізував 99% статутного фонду держпідприємства за ціною 6,15 млн грн.

Далі майно товариства було передано акціонерному товариству "Агро Інвест Компані", що було зареєстровано в Празі. 70% статутного капіталу цієї компанії належало О.Короткову та його дружині. У 2013 р. майно в управління отримало товариство "Крупп-Арт".

Згідно з ухвалою, станом на момент приватизації майно ДВЗП "Тальне" оцінене в понад 54,6 млн грн. Органи слідства кваліфікували дії О.Короткова як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах.

У судовому засіданні О.Коротков свою вину не визнав та повідомив, що рішення про ведення санації приймалося колегіально та без його участі. Підприємство "Кварк", за його словами, було обрано комітетом кредиторів. Свої дії він пояснив виконанням плану санації, схваленому кредиторами.

Дослідивши докази, суд дійшов до висновку, що вина О.Короткова не доведена і не підтверджена дослідженими в ході судового слідства доказами.

Також суд встановив, що прокуратура порушила норми Кримінально-процесуального Кодексу при оголошенні та врученні підозри. Депутату місцевої ради підозру має вручати генпрокурор, його заступник, або ж керівник регіональної прокуратури, натомість це робив прокурор відділу Іван Луговський.