» Суд виправдав першого заступника міського голови Сум

06 грудень 2022, Вівторок, 09:46

Суд виправдав першого заступника міського голови Сум

7 Вересня 2020г.
378a5736-a2e2-4bd2-8d48-838d2d9108d9

7 вересня 2020 року Зарічний районний суд м. Суми визнав невинуватим першого заступника міського голови м. Суми, громадянина В., у пред’явленому обвинуваченні та виправдав у зв’язку із недоведеністю того, що були вчинені кримінальні правопорушення.

Про це повідомляє Резонанс 7 вересня зі посиланням на прес-центр Судової влади України.

Йому було пред’явлено обвинувачення в:

умисному привласненні офіційного документа – персональної електронної картки для голосування депутата Сумської міської ради з метою використання її в особистих інтересах під час голосування на позачерговій сесії 18 березня 2015 року (ч.1 ст. 357 КК України);

несанкціонованому втручанні в роботу системи ПАК «Рада-В», яке полягало у незаконному використанні персональної електронної картки для голосування депутата Сумської міської ради під час позачергової сесії 18 березня 2015 року (ч. 2 ст. 361 КК України);

Суд вважав, що сторона обвинувачення не надала суду переконливих доказів вчинення кримінальних правопорушень, у яких обвинувачується перший заступник міського голови м. Суми.

Так обставини, викладені в обвинувальному акті щодо голосування карткою депутата іншою особою, а не депутатом, не є несанкціонованим втручанням в роботу системи «Рада-В» в розумінні ст. 361 КК України, оскільки система працювала справно, будь-яких технічних збоїв не було, зміни чи підробки інформації зібраної системою про голосування депутатами не відбулося.

За таких обставин суд вважає, що стороною обвинувачення не було доведено факт вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України.

Що ж до обвинувачення за ст. 357 ч.1 КК України суд зазначає. Згідно обвинувального акту громадянину В. інкримінується привласнення офіційного документу, а саме персональної електронної картки для голосування депутата Сумської міської ради з метою використання її в особистих інтересах під час голосування на позачерговій сесії Сумської міської ради 18.03.2015.

Привласнення ж офіційного документу в розумінні ст. 357 КК України полягає у протиправному і безоплатному вилученні (утриманні, неповерненні) офіційного документу, який знаходився у його правомірному володінні.

Однак стороною обвинувачення в судовому засіданні не надано ніяких доказів про те, що картка депутата знаходилася у правомірному володінні громадянина В., після чого він її протиправно утримував чи не повертав. Також не надано ніяких доказів про те, в який день, час, в якому місці та при яких обставинах він привласнив картку депутата. Тобто обвинувачення першого заступника міського голови м. Суми за цією статтею фактично ґрунтується на припущенні.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 діб з моменту його проголошення.

Головуючий суддя - Янголь Євгеній Васильович.

Пошук в ЄДРСР судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити за номером 591/4185/20.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.