10 червень 2023, Субота, 05:11

Суд визнав недійсними існуючи ціни на газ для населення

4 Березня 2019г.
Газовая горелка1

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною та нечинною постанову Кабінету міністрів України №315 від 27.04.2016 р., якою, в тому числі, визначався порядок формування ціни на природний газ для потреб населення.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу Державної судової адміністрації України. Розгляд даної справи відбувався з 2016 р. за позовом екс-прем'єра Юлії Тимошенко до Кабміну.

Такий тривалий строк розгляду справи у ДСАУ пов'язують, зокрема, зі зміною складу колегії суддів у зв’язку закінченням їх повноважень щодо здійснення правосуддя, що зумовило здійснення розгляду справи з початку, а також із призначенням у справі судових експертиз та загальним навантаженням на суддів з розгляду адміністративних справ.

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив відповідне рішення у зв’язку з порушенням урядом порядку прийняття оскаржуваної постанови в частині її погодження з секретаріатом Енергетичного Співтовариства та Державною регуляторною службою України, оприлюднення проекту постанови та інше.

Це призвело до усунення від участі у прийнятті оскаржуваного рішення значного кола заінтересованих осіб, підкреслюється у рішенні суду.

Вказані порушення були визнані судом суттєвими та такими, що свідчать про недотримання при прийнятті даної постанови вимог нормативних актів, що мають вищу юридичну силу.