» Суд визнав недійсними процедуру торгів та закупівлю робіт за 64,2 млн грн, призначених для очищення доріг у Рівному

25 вересень 2022, Неділя, 15:11

Суд визнав недійсними процедуру торгів та закупівлю робіт за 64,2 млн грн, призначених для очищення доріг у Рівному

21 Липня 2017г.
141369-469x270

Господарським судом Рівненської області підтримано позицію Рівненської місцевої прокуратури та визнано недійсними результати торгів та договір на закупівлю робіт і послуг загальною вартістю 64,2 млн грн з додатковою угодою до нього, укладені між Рівненською міською радою та Комунальним Рівненським шляхово-експлуатаційним управлінням автомобільних доріг.

Зазначену суму коштів планувалося виділити з місцевого бюджету на очищення, оброблення та утримання в належному стані вулиць, проїздів та майданів м.Рівне. Про це Резонансу повідомили у прес-службі прокуратури Рівненської області.

Підставою для вжиття прокуратурою заходів представницького характеру стали установлені факти грубих порушень вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

Зокрема, організаторами процедури торгів не було дотримано принципу відкритості та прозорості на усіх стадіях закупівлі, а також встановленого законодавством порядку її проведення. Крім того, переможцем торгів було визнано учасника, пропозиція якого не відповідала усім умовам та кваліфікаційним критеріям, зазначеним в тендерній документації. Однак, незважаючи на наявні порушення, сторони все ж уклали у лютому 2017 року договір про виконання робіт і послуг на загальну суму 64,2 млн грн, у подальшому зменшивши (відповідно до додаткової угоди) суму договору до 36,3 млн грн.

З метою захисту державних інтересів Рівненська місцева прокуратура пред’явила до суду позов про визнання недійсними результатів торгів та договорів на закупівлю послуг, який задоволено у повному обсязі.