26 вересень 2023, Вівторок, 08:15

ОАСК визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку

18 Квітня 2019г.
329762

Окружний адміністративний суд Київа визнав незаконною націоналізацію "Приватбанку". Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ОАСК.

Підставами для ухвалення такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ "КБ "Приватбанк" до категорії неплатоспроможних, пояснюють в ОАСК.

Внаслідок цього в подальшому було ініційовано процедуру націоналізації Приватбанку, та власне порушення процедури націоналізації, порядок якої регламентований на законодавчому рівні.

ОАС ЗАВЕРШИЛ РАССМОТРЕНИЕ ИСКА О ЗАКОННОСТИ НАЦИОНАЛИЗАЦИИ ПРИВАТБАНКА

У свою чергу, Національний банк України повідомив, що готує апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва, який скасував націоналізацію Приватбанку за позовом його колишнього співвласника Ігора Коломойського.

Народний депутат України Ігор Луценко, коментуючи рішення щодо ПриватБанку, наголосив: "НЕ виключаю, що там були зловживання з боку менеджменту і власників (Коломойського, Боголюбова, і тд)", але "за 3 роки немає ЖОДНОГО судового вироку про такі зловживання. Держава просто оплатила імовірні шахрайства з кишені платників податків".

Також парламентарій твердить, що "Приватбанк ДЕ-ЮРЕ був платоспроможний на момент націоналізації. І фактично суттєвих проблем для клієнтів, якщо я не помиляюся, не було. Питання - навіщо було тратити 5 млрд державних доларів на "порятунок" приватної структури? Якщо боротися проти шахрайства іншим шахрайством - платники податків будуть страждати двічі".

ВСП УВОЛИЛ СУДЬЮ ЗА РЕШЕНИЯ В ПОЛЬЗУ КОЛОМОЙСКОГО (ОБНОВЛЕНО)