24 березень 2024, Неділя, 11:14

Суд заарештував підозрюваних у спробі підкупу Антикорупційного прокурора

23 Вересня 2017г.
ов

Печерський районний суд міста Києва обрав мірою запобіжного заходу для екс-судді Кіровського районного суду міста Дніпропетровська Наталії Овчаренко - утримання під вартою або заставу у 5,053 млн грн. Генеральну прокуратуру задовільнило це судове рішення щодо підозрюваної у кримінальному правопорушенні за ч. 4 ст.369 Кримінального кодексу України. Про це Резонансу повідомила начальник управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ Ольга Варченко.

Працівники цього підрозділу органів прокуратури, за оперативного супроводження Главку «К» Служби безпеки України, викрили «факт пропозиції та надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище». Йдеться про запропонований хабар у 300 тис доларів заступнику Генпрокурора-керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому за закриття корупційної справи суддів, упійманих «на гарячому» СБУ та НАБУ навесні цього року у Дніпрі.

За версію слідства, підкупити керманича САП спробували «голова Кіровського районного суду м. Дніпропетровська спільного з суддею вказаного суду з метою уникнення кримінальної відповідальності останньої».

ДВОЕ СУДЕЙ ПЫТАЛИСЬ ДАТЬ ВЗЯТКУ АНТИКОРРУПЦИОННОМУ ПРОКУРОРУ (ОБНОВЛЕНО)

22 вересня Вища Рада Правосуддя розглянула подання заступника Генпрокурора Анжели Стрижевської про надання згоди на утримання під вартою Овчаренко Н.Г. Та повернула його без розгляду до ГПУ, оскільки Наталія Овчаренко статус судді вже втратила. З посади її звільнили на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України - рішенням ВРП від 22 серпня 2017 року.

На засіданні 22 вересня ВРП також було надано згоду на арешт голови Кіровського районного суду міста Дніпропетровська Геннадія Підберезного, затриманого 21 вересня 2017 року безпосередньо під час вчинення тяжкого злочину на підставі статті 208 КПК. Підберезному Г.А. вже повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 ККУ ( надання групою осіб неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, за вчинення дій в інтересах третіх осіб із використанням наданої службовій особі влади).

Щойно Печерський райсуд задовольнив подання Генпрокуратури і обрав мірою запобіжного голові Кіровського райсуду - тримання під вартою або заставу на суму 5, 053 млн грн.

У коментарі Резонансу представник Генпрокуратури також пояснила окремі питання довкола підслідності цієї резонансної справи.

«У кримінальних провадженнях, які ведуть детективи НАБУ, процесуальне керівництво здійснюють виключно прокурори САП, - акцентувала пані Варченко. - Наразі заявник є керівником всієї Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Для уникнення прямого конфлікту інтересів Генеральним прокурором підслідність цієї справи визначено за ГПУ».