» Суд заарештував столичний дельфінарій Немо

30 вересень 2022, П'ятниця, 16:25

Суд заарештував столичний дельфінарій Немо

10 Липня 2017г.
Дельфин

Суд заарештував дельфінарій Немо у Києві. Про це йдеться в ухвалі суду від 3 липня, передають Українські новини.

Так, Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури з 16 грудня 2014 року здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 1, 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великих розмірах), ч. 4 ст. 358 (підробка документів), ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

У ході досудового розслідування встановлено, що 22 травня 2017 року підприємство Ардал на підставі договору купівлі-продажу передало у власність особі земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва, обслуговування та експлуатації автозаправного комплексу.

На цій земельній ділянці в даний час знаходиться і експлуатується двоповерхова будівля, в якій знаходиться Київський дельфінарій Немо.

Згідно з листом з Державної архітектурно-будівельної інспекції від 9 червня 2017 року, в департаменті відсутня інформація про видачу дозволу компаніям Нерум, Ардал або іншим організаціям на виконання будівельних робіт за вказаною адресою.

Також 20 серпня 2013 року Господарським судом Києва винесено рішення, згідно з яким компанія Нерум зобов'язана знести самочинно збудовану нежитлову будівлю, яка експлуатується в якості дельфінарію.

Разом з тим, незважаючи на вимоги закону, а саме на те, що цільове призначення земельних ділянок не відповідало намірам забудовника і не розраховане на будівництво двоповерхової капітальної будівлі, департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради не видані містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки.

Крім того, Держархбудінспекцією не виданий відповідний дозвіл на виконання будівельних робіт, і з 2015 року не проводилися заходи щодо усунення вищевказаних порушень.

Відзначається, що 21 червня 2017 року у рамках даного кримінального провадження земельну ділянку і дельфінарій, розташований на ньому, було визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні, про що винесено відповідну постанову.

У зв'язку з цим суд задовольнив клопотання прокуратури і наклав арешт на земельну ділянку, заборонивши розпоряджатися і використовувати будь-яким чином зазначений земельну ділянку та розташовані на ній будівельні споруди.

Нагадаємо, що в листопаді 2016 року комунальне підприємство Київводоканал відключило від міської каналізаційної мережі дельфінарій Немо.