» Суд заочно взяв під варту ексміністра оборони у справі про розстріли на Майдані

01 грудень 2022, Четвер, 09:19

Суд заочно взяв під варту ексміністра оборони у справі про розстріли на Майдані

26 Травня 2020г.
1274030

За клопотанням прокурора Офісу Генерального прокурора Печерський районний суд м. Києва 25 травня 2020 року обрав колишньому міністру оборони України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних у період з 18 лютого 2014 по 20 лютого 2014 року у центральній частині міста Києва.

Про це повідомляє Резонанс 26 травня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

У цьому кримінальному провадженні розслідуються обставини організації колишнім Президентом України перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів, перевищення влади рядом колишніх високопосадовців з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників, тобто до настання тяжких наслідків, в тому числі умисних вбивств та замахів на умисні вбивства (завдання тілесних ушкоджень, пов’язаних із застосуванням працівниками правоохоронних органів вогнепальної зброї) учасників масових акцій протесту в центральній частині м. Києва та терористичного акту.

Вказане рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати щодо ексміністра оборони України процедуру екстрадиції. Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia).

Як нагадує Резонанс, 2016 року Генеральна прокуратура оголосила в розшук ексміністра оборони Павла Лебедєва за підозрою у сприянні правоохоронцям під час розгону Майдану. Департамент спеціальних розслідувань ГПУ інкримінував йому скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 255 (участь у злочинній організації, створеної з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину) Кримінального кодексу.

ГПУ ОГОЛОСИЛА ПІДОЗРУ ЩЕ ОДНОМУ ЕКС-МІНІСТРУ ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Як писав Резонанс, Департаментом міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури у межах досудового розслідування обставин створення екс-президентом Януковичем злочинної організації, на підставі зібраних доказів 14 січня 2019 оголошено підозру колишньому міністру оборони України Дмітрію Саламатіну.

ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА ОБ’ЄДНАЛА СПРАВИ ГРИЦЕНКА В ОДНЕ ПРОВАДЖЕННЯ… І ЗАГУБИЛА?!