» Суд заочно заарештував біглого екс-міністра Януковича

29 червень 2022, Середа, 21:47

Суд заочно заарештував біглого екс-міністра Януковича

20 Серпня 2019г.
КЛИМЕНКО

Печерський районний суд Києва заочно взяв під варту колишнього міністра доходів і зборів України Олександра Клименка у провадженні про незаконне відшкодування ПДВ за участю фіктивних підприємств.

Слідчий суддя задоволено відповідне клопотання прокурора19 серпня, передає Резонанс із посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України.

ГПУ нагадує, що Головна військова прокуратура 21 квітня 2017 р. завершила спеціальне (заочне) досудове розслідування кримінального провадження за підозрою колишнього голови міністра доходів і зборів у правопорушеннях за ч.1 ст.255; ч.4 ст.28, ч.5 ст.191; ч.4 ст.28, ч.1 ст.366; ч.4 ст.28, ч. 2 ст.205 ККУ.

О.Клименка підозрюють в участі у скоєнні злочинною організацією особливо тяжкого злочину проти державної власності, що заподіяло тяжкі наслідки у вигляді матеріальної шкоди державі в особливо великих розмірах, та злочину невеликої тяжкості у сфері службової діяльності.

За даними ГПУ, екс-міністр у 2012-2013 рр., "перебуваючи у складі очолюваної Віктором Януковичем злочинної організації, діючи з корисливих мотивів, шляхом реалізації розробленого злочинного плану та злочинної схеми заволодів коштами державного бюджету України на загальну суму 3,1 млрд грн, тобто в особливо великому розмірі, шляхом незаконного відшкодування з держбюджету ПДВ на рахунки 3 фіктивних підприємств.

"На теперішній час триває процес ознайомлення сторони захисту підозрюваного з матеріалами кримінального провадження… З метою затягування та зриву судового процесу адвокати підозрюваного вкотре самоусунулись від захисту підозрюваного та жодного разу не з’явились у судове засідання для захисту інтересів свого клієнта", – зазначає ГПУ.

З метою дотримання прав підозрюваного і вимог КПК України, суд залучив адвоката з центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.