Суд застосував привід до обвинуваченого у шахрайстві в Миколаїві - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 11:57

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Суд застосував привід до обвинуваченого у шахрайстві в Миколаїві

18 февраля 2020г.

Провадження за обвинуваченням чоловіка у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 Кримінального Кодексу України (заволодіння майном шляхом шахрайства, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб) перебуває у провадженні Ленінського районного суду Миколаїва.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу Державної судової адміністрації України.

За версією слідства, у квітні 2017 р., обвинувачений зареєстрував себе як фізичну особу-підприємця, після чого переїхав до м. Миколаєва, де змовившись з іншим чоловіком, стали ходити по домівках громадян та запевняли їх в тому, що їм потрібна заміна газового обладнання у зв’язку з тим, що нібито надходять скарги сусідів, що у їх квартирах відчувається запах газу.

Обвинувачений та його спільник пропонували потерпілим перевірити справність газових плит в їх квартирах та запевняли їх у необхідності укладення договору на придбання газових плит, начебто із знижкою, по акційній ціні. Потерпілі передавали гроші чоловікам, за умови, що останні здійснять доставку газових плит наступного дня.

Далі шахраї, заволодівши грошима потерпілих, зникали з місця скоєння злочину та розпоряджалися грошовими коштами потерпілих на власний розсуд. Діючи таким чином, вони заволоділи грошовими коштами близька 40 потерпілих.

18.02.2020 судом було призначено судове засідання у зазначеному кримінальному провадженні, в яке обвинувачений не з’явився.

Згідно зі ст. 323 КПК України, якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового судового засідання і вживає заходів щодо забезпечення його прибуття до суду, та має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого.

Враховавши, що обвинувачений, будучи повідомленим про час та місце проведення судового розгляду в судове засідання не з’явився, суд вважав за необхідне застосувати привід до обвинуваченого та відкласти розгляд справи.

Згідно з ч.1 ст. 140 КПК привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.