» Суд змусив ГПУ відновити справу проти відомого олігарха

11 серпень 2022, Четвер, 14:26

Суд змусив ГПУ відновити справу проти відомого олігарха

13 Серпня 2020г.
Венедиктова-Цензор

Генпрокурор Ірина Венедіктова скасувала своє ж рішення про закриття справи проти олігарха Олега Бахматюка. Його підозрюють в організації заволодіння ВіЕйБі банком 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Нацбанку.

Як повідомляє телеграм-канал NABU Daily, генпрокурор Венедіктова скасувала закриття справи проти Бахматюка відповідно до рішення апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Вона задовльнила скаргу прокурора САП на рішення Печерського райсуду, яким справу Бахматюка було закрито. Таким чином, НАБУ і далі продовжуватиме слідство.

Раніше голова Нацбанку Валерія Гонтарєва назвала банки Олег Бахматюка – «Фінансова ініціатива» і VAB-банк –найбільшими боржниками за кредитами рефінансування.

У жовтні 2019 року Печерський районний суд Києва поновив провадження за позовами Нацбанку до Бахматюка про стягнення боргу за кредитами рефінансування.

НАБУ і САП планують повідомити Бахматюку про підозру в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту НБУ.

До схеми розкрадання стабкредиту можуть бути причетні більше 15 осіб. Вісьмом із них уже повідомлено про підозру, серед них – екс-заступник голови НБУ Олександр Писарук, якому загрожує арешт.

Загальна сума боргів Бахматюка державі становить 29,3 млрд грн.

У жовтні 2019 року Печерський районний суд Києва відновив провадження за позовами Нацбанку до Бахматюка про стягнення боргу за кредитами рефінансування.

У листопаді 2019 року Олега Бахматюка оголосили у розшук. Він заявив, що перебуває за кордоном у справах і готовий спілкуватися з правоохоронними органами через адвоката або за допомогою відеозв’язку.

У червні 2020 Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження щодо Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, яка забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, закритого раніше через відсутність складу злочину.