» Суд зобов’язав НАБУ розслідувати схеми Курченка та Ложкіна в інтересах Порошенка

04 жовтень 2022, Вівторок, 15:19

Суд зобов’язав НАБУ розслідувати схеми Курченка та Ложкіна в інтересах Порошенка

13 Березня 2018г.
0
Снимок экрана 2018-03-14 в 02.48.47

Солом’янський районний суд міста Києва задовольнив мою скаргу на бездіяльність НАБУ, детективи якого відмовились розслідувати тіньові операції екс-голови Адміністрації Президента Бориса Ложкіна та Сергія Курченка в інтересах президента Петра Порошенка.

У діях цих людей є ознаки кримінальних злочинів, передбачених статтями 209, 212, 364 Кримінального кодексу - легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, ухилення від сплати податків і зловживання владою або службовим становищем.

Нагадаю, телеканал Al Jazeera опублікував розслідування, присвячене угоді з купівлі 28-річним олігархом Сергієм Курченком медіа-холдингу UMH Holdings, який у 2013 році належав екс-голові Адміністрації Президента Борису Ложкіну.

У матеріалі, зокрема, розповідаються умови цієї угоди й участь у ній офшорної компанії Петра Порошенка. Повний текст розслідування за посиланням.

Із журналістських розслідувань випливає факт, що в реєстрі установчих документів кіпрських компаній Порошенко в день продажу був акціонером і все ще володів своїми акціями через компанію на Британських Віргінських Островах. Тобто президент отримав вигоду від цієї угоди в розмірі 15 мільйонів доларів, потроївши свої початкові інвестиції!

Сергій Курченко при купівлі UMH Group розрахувався з Борисом Ложкіним і його спільниками коштами, отриманими з позики, забезпеченої вкраденими активами з бюджету України. Останні, в свою чергу, не сплатили податки в казну держави. Загальна сума завданих збитків від цих тіньових схем становить близько 80 мільйонів доларів!

Сподіваюсь, що тепер директор НАБУ Артем Ситник знайде в собі сили та мужність для розслідування цієї масштабної корупційної оборудки й поверне державі вкрадені гроші!

ГЕНПРОКУРАТУРА ПРОВЕРИТ, КТО ЗАКРЫЛ ДЕЛО ПО СДЕЛКЕ ЛОЖКИНА С КУРЧЕНКО

Купрій
Віталій Купрій Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності