» Судді Баришівського райсуду повідомлено про підозру за незаконне призупинення ліцензії авіакомпанії

29 листопад 2022, Вівторок, 05:43

Судді Баришівського райсуду повідомлено про підозру за незаконне призупинення ліцензії авіакомпанії

29 Травня 2020г.
0
2

За дорученням заступника Генерального прокурора судді Баришівського районного суду Київської області повідомлено про підозру у постановленні завідомо неправосудної ухвали (ч. 1 ст. 375 Кримінального кодексу України).

Про це 29 травня інформує Резонанс із посиланням на ДБР.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві.

За попередньою інформацією, 24 травня 2019 року суддя постановила неправосудну ухвалу, якою було призупинено дію ліцензії на здійснення перельотів одній із авіакомпаній. Ухвала була винесена всупереч встановленого порядку скасування ліцензії та з порушенням підсудності розгляду цивільної справи.

У зв'язку зі створенням штучних перешкод суддею Баришівського райсуду під час проведення процесуальної дії, повідомлення про підозру було вручено голові Баришівського районного суду відповідно до ст. 135, 278 Кримінального процесуального кодексу України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Київської області.

У разі доведення вини, підозрюваній загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Нагадаємо, 9 січня Вища рада правосуддя звільнила суддю Баришівського районного суду Київської області Олену Литвиненко, яка винесла ухвалу про призупинення ліцензії авіаперевізника SkyUp.

Як зазначено у рішенні Першої Дисциплінарної палати, суддя Литвиненко О.Л. при вирішенні питання про наявність/відсутність підстав для вжиття заходів забезпечення позову здійснила втручання у діяльність ТОВ «Авіакомпанія Скайап», що заборонено законом. Зокрема, відповідно до частини десятої статті 150 Цивільного процесуального кодексу України не допускається вжиття заходів забезпечення позову, які за змістом є тотожними задоволенню заявлених позовних вимог, якщо при цьому спір не вирішується по суті. Першою Дисциплінарною палатою встановлено також обставини, які свідчать, що суддя прийняла до провадження позовну заяву та розглянула заяву про забезпечення позову з порушенням правил територіальної юрисдикції.

Окрім того, суддя не врахувала специфіку правовідносин, що виникли між позивачем та відповідачем, та, як наслідок, залишила поза увагою положення спеціального законодавства у цій галузі, а саме Повітряного кодексу України.

ВРП вирішила звільнити Литвиненко Олену Леонідівну з посади судді Баришівського районного суду Київської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

ВРП ТОРІК РОЗГЛЯНУЛА 618 ПОВІДОМЛЕНЬ СУДДІВ ПРО ВТРУЧАННЯ У ЇХНЮ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ