Суддя Іллічівського міськсуду Одеської області заявив про втручання у правосуддя - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 май 2020, Пятница, 11:05

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Суддя Іллічівського міськсуду Одеської області заявив про втручання у правосуддя

10 апреля 2020г.

На засіданні Вищої ради правосуддя 9 квітня 2020 року розглянуто повідомлення судді Іллічівського міського суду Одеської області Смирнова Валерія Володимировича про втручання у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Про це повідомляє Резонанс 10 квітня із посиланням на Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Як поінформував доповідач – член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, у повідомленнях зазначено, що 16 та 22 січня 2020 року на ім’я судді Іллічівського міського суду Одеської області Смирнова В.В. надійшли листи від громадянина В., які містили відверті образи та погрози на адресу судді з використанням ненормативної лексики.

Суддя Смирнов В.В. вважає надіслання таких листів втручанням у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя з боку зазначеного громадянина.

На виконання вимог статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя надіслав до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора повідомлення про втручання у його діяльність щодо здійснення правосуддя з проханням вжити відповідних заходів реагування.

На запит члена Вищої ради правосуддя Офіс Генерального прокурора повідомив, що за фактами, викладеними суддею Іллічівського міського суду Одеської області Смирновим В.В., внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань із попередньою правовою кваліфікацією за частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України. Здійснення досудового розслідування у вказаних кримінальних провадженнях доручено Головному управлінню Національної поліції в Одеській області.

«Дії громадянина В. щодо системного надсилання листів, які містять негативні, різкі фрази з погрозами, можуть викликати у судді обґрунтоване занепокоєння щодо власної безпеки, а отже, створюють реальну загрозу суддівській незалежності. Такі факти можуть мати ознаки втручання у діяльність судді, а тому мають бути ретельно перевірені правоохоронними органами у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України», – зазначив член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів у кримінальних провадженнях, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України.