» Судді поскаржились на тиск з боку патріотів з клубу Айдар

28 листопад 2022, Понеділок, 19:27

Судді поскаржились на тиск з боку патріотів з клубу Айдар

3 Березня 2020г.
Суд

Судді Ізяславського районного суду Хмельницької області Столковський Віталій Іванович, Трасковський Сергій Леонідович та Король Олександр Валентинович звернулися з повідомленням про факти втручання заступника голови громадської організації «Військово-патріотичний клуб «Айдар» в їх професійну діяльність. Про це пише 3 березня Резонанс з посиланням на портал Судової влади України.

Втручання мало місце під час розгляду кримінального провадження за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 189, частиною другою статті 186, частиною третьою статті 357, частиною другою статті 149, частиною другою статті 263 Кримінального кодексу України, та у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 357, частиною другою статті 149 Кримінальною кодексу України, судовий розгляд якого є незавершеним.

Судді інформують, що 21 лютого 2020 року під час проголошення ухвал суду, постановлених за результатами вирішення клопотань прокурора про продовження строку тримання під вартою обвинувачених у вказаному кримінальному провадженні, заступник голови громадської організації «Військово-патріотичний клуб «Айдар» порушувала порядок у залі судового засідання та перешкоджала колегії суддів виконати передбачений статтею 376 КПК України обов’язок щодо проголошення судового рішення негайно після виходу суду з нарадчої кімнати, висловлювала незгоду із судовими рішеннями, викрикувала «ганьба», на неодноразово зроблені суддями зауваження та попередження щодо можливості видалення із зали судового засідання не реагувала.

Зазначено, що з метою тиску на суд особа назвала судовий процес «позорищем», вказувала, що «18 березня 2020 року (це дата наступного судового засідання у вказаній справі) ви побачите», «розберемося з вашими повноваженнями», «будуть запити, спробуйте на них не відповісти».

Крім того, як стверджують судді, з метою незаконною впливу на безсторонність суду та його дискредитацію здійснюється тиск на суд шляхом поширення в соціальній мережі «Facebook» медійної інформації маніпулятивного характеру.

Так, наступного дня після проведення судом вказаного судового засідання у зареєстрованому акаунті провокаційного змісту «Ізяслав. Помийна яма судочинства» висловлено позиції автора щодо вказаного кримінального провадження.

Судді Ізяславського районного суду Хмельницької області Столковський В.І., Трасковський С.Л. та Король О.В. вважають, що такі дії порушують гарантії незалежності суддів та підривають авторитет правосуддя.