21 вересень 2023, Четвер, 12:18

Суддівський клан Мінаєвих

11 Квітня 2017г.
pic

Всеволод Розумовський, для Резонансу

Згідно положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суддя зобов’язаний щорічно до 1 лютого подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України декларацію родинних зв’язків за формою, що визначається Комісією. У цій декларації зазначаються відомості щодо прізвища, імена, по батькові осіб, з якими у судді є родинні зв’язки, місця їх роботи (проходження служби), займані ними посади, якщо такі особи є або протягом останніх п’яти років були серед іншого суддями.

До осіб, з якими у судді є родинні зв’язки згідно закону належать батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, двоюрідний брат, двоюрідна сестра, усиновлювач, усиновлений.

Мати члена Громадської ради доброчесності Ольга Мінаєва Михайла Жернакова у вказаній декларації зазначила тільки його.

Однак, як виявилось, вказана інформація може бути недостовірною з огляду на таке.

Так, мати Михайла Жернакова Ольга Мінаєва родом із міста Запоріжжя. Указом Президента України Віктора Януковича від 7 листопада 2013 року Мінаєва Михайла Миколайовича було призначено суддею Оріхівського районного суду Запорізької області. Дружина цього судді Мінаєва (Свириденко) Катерина Володимирівна призначена Указом Президента України Віктора Януковича від 18 травня 2012 року № 336/2012 на посаду Запорізького окружного адміністративного суду.

Мінаєва Катерина Володимирівна до цього була помічником судді відділу забезпечення діяльності судової палати Харківського апеляційного адміністративного суду, де власне працює суддею мати Михайла Жернакова. Ще одним об’єднуючим фактором, є те, що науковим керівником кандидатської дисертації Мінаєвої Катерини є чоловік Мінаєвої Ольги та відчим Михайла Жернакова – Микола Кучерянко.

Захист кандидатської 21 квітня відбудеться у Запорізькому національному університеті, в якому 03 березня захищала докторську Ольга Мінаєва. Воістину якийсь "дисертаційний конвеєр". Прикметно, що саме Запорізький національний (тоді державний) університет закінчував і Мінаєв Михайло Миколайович, як ми припускаємо племінник Ольги Мінаєвої, який також родом із Запоріжжя.

Ольга Мінаєва, яка сьогодні всіляко підтримує цинічну «реформаторську» діяльність свого сина, та якій віце-спікер Оксана Сироїд (Фракція «Самопоміч») висловлювала вдячність за допомогу у написанні книги раніше, за часів злочинної влади, входила до складу Ради суддів адміністративних суддів, яку очолював Микола Кобилянський та вдало уникала відповідальності у Вищій раді юстиції старого складу.

Разом з тим, згідно Закону, за відсутності доказів іншого відомості, подані суддею у декларації родинних зв’язків, вважаються достовірними. У разі одержання інформації, що може свідчити про недостовірність (у тому числі неповноту) відомостей, поданих суддею у декларації родинних зв’язків, Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить перевірку зазначеної декларації. Неподання, несвоєчасне подання декларації родинних зв’язків суддею або подання в ній завідомо недостовірних (у тому числі неповних) відомостей мають наслідком дисциплінарну відповідальність.

Притягнення судді до дисциплінарної відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації родинних зв’язків або за подання в ній завідомо недостовірних (у тому числі неповних) відомостей не звільняє суддю від обов’язку подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

А тому всі матеріали, зібрані під час написання цієї публікації будуть нами відправлені разом із відповідним зверненням на адресу ВККС. Про результати розгляду проінформуємо суспільство та подивимось як ВККС відреагує на можливі порушення мати члена ГРД, адже об’єктивність цього органу також нерідко має подвійні стандарти.

І постає інше питання - чи може взагалі бути довіра до Громадської ради доброчесності, коли до її складу входять такі особи як Михайло Жернаков?