30 травень 2023, Вівторок, 13:44

Суддя Київської області поскаржився до ВРП, ГПУ та Ради суддів України на тиск «Стоп корупції»

18 Січня 2019г.

Суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Олег Марчук поінформував Вищу раду правосуддя та Генеральну прокуратуру України про дії представників проекту журналістських розслідувань «Стоп корупції», які він вважає втручанням у здійснення правосуддя, впливом на суддю, спробою залякати суддю та проявом неповаги до суду і судді зокрема, що відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» забороняється і має наслідком відповідальність, установлену законом. ВРП розпочала перевірку викладених суддею фактів. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету.

 

Як вказано у заяві судді, оприлюдненій на сайті ВРП, спочатку він отримав від проекту журналістських розслідувань «Стоп корупції» конверт зі статтею щодо кримінального провадження, у зв’язку з яким він розглядає заяву про відвід судді Васильківського міськрайонного суду Київської області.

Під час судового засідання з розгляду вказаної заяви представник потерпілого у кримінальному провадженні у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 (замах на вчинення злочину є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі), ч. 2 ст. 190 (шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому), ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України, повідомив, що за вказані процесуальні дії судді Васильківського міськрайонного суду Київської області подав скаргу до ВРП.

Висловлюючи думку про відвід, адвокат сказав: «Що, на усіх суддів скарги подавати?!».

Крім того, як зазначає суддя, того самого дня він отримав від проекту журналістських розслідувань «Стоп корупції» конверт із примірником журналу зі статтею під назвою «Нахабний бізнес. Злодій забуває про власний зад, високо задираючи корупційний хвіст. Правосуддя навиворіт. Чому скрипка демократії у руках поганця стає рушницею свавілля?».

У вказаному журналі міститься стаття щодо кримінального провадження за обвинуваченням особи у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 190, ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України, та судді Васильківського міськрайонного суду Київської області, який розглядає вказане кримінальне провадження.

Як зазначено у повідомленні, у цій статті також згадується адвокат та наводиться схема взаємодії певних осіб.

Суддя Марчук О.Л. надсилання представниками проекту журналістських розслідувань «Стоп корупції» примірника журналу зі статтею відповідного змісту стосовно кримінального провадження, у зв’язку з яким ним розглядається заява про відвід судді, вважає втручанням у здійснення правосуддя, впливом на суддю, спробою залякати суддю та проявом неповаги до суду і судді зокрема, що відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» забороняється і має наслідком відповідальність, установлену законом.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що харківській судді погрожують облити кислотою. Про погрози на свою адресу Надія Бартош негайно повідомила до Вищої ради правосуддя. Крім того, суддя Балаклійського районного суду Харківської області Стригуненко Володимир Миколайович повідомив про неправдиві, на його думку, звинувачення в участі у злочинному угрупованні та про погрози вбивством шляхом розстрілу.