Громадянин назвав Первомайський райсуд приватним підприємством та закликав до розправи над суддями - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

05 июнь 2020, Пятница, 03:02

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Громадянин назвав Первомайський райсуд приватним підприємством та закликав до розправи над суддями

23 апреля 2020г.

Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Наталія Медведєва повідомляє про втручання в її діяльність як судді.

Про це повідомляє Резонанс 23 квітня із посиланням на пресцентр Судової влади України.

Суддя інформує, що 16 квітня 2020 року надійшов протокол стосовно громадянина про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 44-3 (порушення правил щодо карантину людей) ККпАП.

Автоматизованою системою документообігу суддя Медведєва Н.А. була визначена для розгляду зазначеної справи. Судове засідання призначене на 14:00 того самого дня.

Під час судового засідання громадянин почав вимагати у Медведєвої Н.А. посвідчення судді, номер мантії, номер нагрудного знака та докази того, що Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області створений відповідно до закону, оскільки за його інформацією, вказаний суд є підприємством.

Через поведінку громадянина в судовому засіданні була оголошена перерва. При цьому він викликав працівників поліції та перешкоджав судді вийти із зали судового засідання.

Як зазначає суддя, того самого дня у соціальній мережі Facebook громадянин розмістив відеозапис частини судового засідання, зроблений за допомогою власного мобільного телефону, із коментарем, в якому вказав, що судді України є приватними підприємцями та в Україні існує змова: суди не створені законом, а є приватними підприємствами.

Суддю Медведєву Н.А. та інших суддів він назвав приватними підприємцями, які не мають повноважень здійснювати правосуддя. Всіх громадян він закликав розмовляти із суддями так, як він та поширювати відео.

Як зазначає суддя, коментарі до публікації містять образливі висловлювання та заклики до фізичної розправи над нею та іншими суддями, проти яких цей громадянин не заперечував та дякував за підтримку.

Вказане повідомлення викликало жваве обговорення користувачів мережі. Враховуючи кількість переглядів та коментарів, суддя вважає, що ця публікація набула резонансу.

При цьому суддя зауважує, що питання стосовно створення Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області у зазначеного громадянина виникло лише після того, як до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно нього, хоча раніше він звертався до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області із позовами та скаргами.

«Вважаю, що розміщення вказаної публікації мало на меті формування негативного уявлення суспільства про роботу судової влади, свідчить про відверте нехтування встановленими гарантіями незалежності суддів, явну неповагу до представників органів судової влада. Така публікація підриває авторитет незалежність судової гілки влади та створює у громадян уявлення про можливість вплинути на суд, є тиском на мене як суддю та втручанням у мою діяльність як судді з метою перешкоджання виконанню службових обов'язків або схилення до ухвалення неправосудного рішення», – переконана суддя Медведєва Н.А.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень судді про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.